Trwa ładowanie...
dbgaibv

Godzinę po starcie notowań WIG 20 wyszedł na plus, inwestorzy patrzą m.in. na Ganta, TVN i Zelmera

04.12. Warszawa (PAP) - WIG 20 rozpoczął wtorkową sesję od spadków, jednak już godzinę po starcie notowań wskoczył nad kreskę. Zyskują m.in. akcje Ganta i TVN, nieznacznie traci z...

dbgaibv
dbgaibv

04.12. Warszawa (PAP) - WIG 20 rozpoczął wtorkową sesję od spadków, jednak już godzinę po starcie notowań wskoczył nad kreskę. Zyskują m.in. akcje Ganta i TVN, nieznacznie traci z kolei Zelmer.

Indeks WIG 20 rośnie o godz. 10.40 o 0,39 proc. do 2.452,35 pkt., a szeroki indeks WIG zyskuje 0,37 proc. do 45.462,82 pkt.

We wtorek ponownie na wartości zyskują akcje Gant Development, po tym jak deweloper poinformował w piątek wieczorem, że nabył w celu przedterminowego umorzenia 339 tys. obligacji serii I, których pierwotny termin zapadalności przypadał na połowę przyszłego roku. Wartość transakcji to 35,45 mln zł (wraz z należnymi odsetkami). Jednocześnie Grupa zawarła z Bankiem Polskiej Spółdzielczości umowę kredytową na 34,86 mln zł z terminem spłaty do 28 listopada 2014 r.

Spółka poinformowała, że zmiana struktury finansowania dotyczy inwestycji mieszkaniowych na Śląsku. W ten sposób Gant Development uzyskał możliwość zintensyfikowania sprzedaży lokali, które dotąd wynajmował. Zasoby w Katowicach, Bytomiu i Piekarach Śląskich to blisko 2 tys. mieszkań.

dbgaibv

We wtorek ok. godz. 10.40 kurs dewelopera rośnie o 1,63 proc. do 3,11 zł.

Wzrosty z poprzedniego tygodnia nadal kontynuuje TVN, rosnąc po niecałych dwóch godzinach sesji o 2,7 proc. do 8,74 zł. Przemysław Sawala-Uryasz, analityk UniCredit CAIB, mówił w poniedziałkowej rozmowie z PAP, że wzrosty na akcjach TVN, to z jednej strony pokłosie ogólnego sentymentu na rynku, a z drugiej strony kurs spółki został "uwolniony" po 30 listopada, kiedy walory TVN zostały wykluczone z indeksu MSCI Poland.

Ponadto we wtorek upubliczniony został raport analityków Banco Espirito Santo, w którym podtrzymali oni rekomendację dla TVN na poziomie "neutralnie", podnosząc cenę docelową akcji spółki do 8,1 zł z 8 zł.

We wtorek, na podstawie ogłoszonego przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego wezwania na zakup 100 proc. akcji spółki Zelmer, rozpoczynają się zapisy na sprzedaż akcji. Będą one przyjmowane do 11 lutego 2013 r. Cena zaoferowana w wezwaniu to 40 zł za akcję.

Za papiery spółki ok. godz. 10.40 płacono 39 zł po 0,02-proc. spadku. (PAP)

jow/ asa/

dbgaibv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbgaibv