Trwa ładowanie...
d3gsf06

Gomułka: premier Kopacz zapowiedziała 10 nowych ustaw gospodarczych (aktl.)

#
Dochodzi m.in. wypowiedź rzeczniczki rządu
#

Share
d3gsf06

08.06. Warszawa (PAP) - Premier Ewa Kopacz zapowiedziała uchwalenie do końca kadencji rządu dziesięciu nowych ustaw gospodarczych - powiedział ekonomista BCC, prof. Stanisław Gomułka po poniedziałkowym spotkaniu członków BCC z premier oraz z ministrami pracy, finansów i infrastruktury.

Spotkanie premier Ewy Kopacz i trójki ministrów z członkami Business Centre Club odbyło się w poniedziałek w siedzibie tej organizacji. Jego tematem, jak powiedział PAP prof. Stanisław Gomułka, był stan polskiej gospodarki, sytuacja przedsiębiorców oraz przyszłe działania rządu.

Jak poinformował Gomułka, premier zapowiedziała na spotkaniu plan uchwalenia 10 nowych ustaw gospodarczych, jednak nie chciała zdradzić, czego dokładnie będą dotyczyły.

"Nie dowiedzieliśmy się, co to za ustawy, ale pani premier wymieniła kilka obszarów. Za dwa tygodnie będzie konwencja programowa PO i na niej pani premier ma ujawnić listę proponowanych ustaw" - dodał prof. Gomułka.

d3gsf06

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że to było "bardzo dobre spotkanie". "Pani premier nie chciała mówić o szczegółach tych ustaw, ponieważ jest to fragment tego, co chcemy zaproponować wyborcom" - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że założenia treści tych projektów zostaną przedstawione 20 czerwca.

Według Gomułki inicjatywy mogą dotyczyć m.in. rządowej akceptacji dwóch inicjatyw prezydenta Bronisława Komorowskiego o rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika oraz ułatwień dla polskich innowatorów.

Ekonomista BCC powiedział, że premier Kopacz wyraziła chęć kontynuowania dialogu ze środowiskami biznesowymi. "Takiego spotkania (w tak szerokim gronie) nie mieliśmy nigdy z premierem Tuskiem. To była pierwsza szansa dla wielu przedsiębiorców, członków BCC wysłuchać ministrów, premiera i zadać im pytania" - mówił Gomułka.

d3gsf06

Podziel się opinią

Share
d3gsf06
d3gsf06