Trwa ładowanie...
kradzież

Górnik okradał pracowników innych kopalń

Wpadł, gdy kilkakrotnie płacił za zakupy skradzioną kartą zbliżeniową
Share
Górnik okradał pracowników innych kopalń
d1r0wii

Górnik z Rudy Śląskiej co najmniej od kilku miesięcy okradał pracowników innych kopalń w tym mieście. Wpadł, gdy kilkakrotnie płacił za zakupy skradzioną kartą zbliżeniową. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

"33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej znalazł sobie nietypowy sposób dorabiania po szychcie. Został zatrzymany w związku z kradzieżami w szatniach rudzkich kopalń. Wykorzystywał znajomość struktury tych zakładów" - powiedział w środę PAP rzecznik rudzkiej policji nadkomisarz Krzysztof Piechaczek.

W Rudzie Śląskiej - najbardziej górniczym mieście w regionie - działają cztery kopalnie. Złodziej był zatrudniony w jednej z nich, ale kradł zawsze w innych zakładach. Wchodził tam nielegalnie. Jego łupem padały portfele i cenne przedmioty codziennego użytku. Działał głównie w tzw. szatniach łańcuszkowych, czyli takich, gdzie ubrania i rzeczy górników podciągane są do wyschnięcia i przewietrzenia pod sklepienie na łańcuchach.

d1r0wii

Ostatniej takiej kradzieży dokonał kilka dni temu, zabierając górnikowi pozostawiony przez niego w szatni portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. Wpadł w poniedziałek, gdy w jednym z rudzkich sklepów aż pięciokrotnie użył zbliżeniowej karty płatniczej - po to, by nie było konieczne podanie PIN-u.

*Polecamy: * Wygrał z Biedronką po dwuletnim procesie

Przy piątej takiej operacji z rzędu obsługa sklepu nabrała podejrzeń i wezwała policję. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka, a sprawdzając, kto jest właścicielem używanej przez niego karty, odkryli, że niedawno została skradziona. Mężczyźnie zarzucono kradzież, cztery oszustwa oraz jedno usiłowanie oszustwa, przy próbie którego został zatrzymany.

Szybko okazało się, że górnik jest sprawcą również innych podobnych przestępstw z ubiegłego roku, których wyjaśnianie zostało już umorzone. Chodzi o trzy podobne kradzieże, a także jedną kradzież z włamaniem - wszystkie dokonane na terenie kopalń. Przestępca przyznał się do nich. W procesie będzie mu groziła kara do 10 lat więzienia.

Jak podkreślił rzecznik rudzkiej policji, zgłaszająca podejrzaną transakcję obsługa sklepu zachowała się zgodnie z założeniem trwającej w regionie kampanii społecznej "Nie Reagujesz - akceptujesz". "Dzięki reakcji obsługi policjanci mogli wyjaśnić sprawy niewykryte, które pozostawały w ich zainteresowaniu" - wskazał Piechaczek.

MA

Jesteś bezrobotny? Sprawdź najnowsze oferty pracy!

d1r0wii

Podziel się opinią

Share
d1r0wii
d1r0wii