Trwa ładowanie...
d21kzzm
d21kzzm

GPW analizuje możliwość zrolowania wyemitowanych obligacji

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - GPW rozpoczyna konsultacje z potencjalnymi inwestorami w celu analizy warunków, na jakich możliwe byłoby przeprowadzenie ewentualnej emisji długoterminowych obligacji o stałym oprocentowaniu, celem zrefinansowania wyemitowanych obligacji, poinformowała GPW w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d21kzzm

"GPW informuje, że w powiązaniu z ewentualną emisją obligacji o stałym oprocentowaniu rozważa możliwość przeprowadzenia wykupu obligacji przed dniem ich ostatecznego wykupu, tj. 2 stycznia 2017 r., tak aby poziom długoterminowego zadłużenia spółki finansującego obecną działalność pozostał w konsekwencji na niezmienionym poziomie" - czytamy w komunikacie.

GPW zaznaczyła w komunikacie, że nie rozważa emisji obligacji w ramach oferty publicznej.

Wyemitowane przez GPW obligacje, których wykup przypada na dzień 2 stycznia 2017 r mają wartość nominalną 245 mln zł i oprocentowanie zmienne. W okresie odsetkowym, oparte jest o stopę WIBOR 6M i marżę w wysokości 117 punktów bazowych. Odsetki wypłacane są w okresie półrocznym. W ósmym okresie odsetkowym, który rozpoczął się 30 czerwca 2015 roku, oprocentowanie wynosi 2,96%.

d21kzzm

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)

d21kzzm

Podziel się opinią

Share
d21kzzm
d21kzzm