Trwa ładowanie...
d18d7mo

GPW: Komunikat - kwartalna rewizja portfeli indeksów

...
Share
d18d7mo

16.09. Warszawa (PAP/GPW) - Komunikat Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 13 września 2013 r. (Główny Rynek GPW)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że na podstawie uchwał nr 42/2007 Zarządu Giełdy z dnia 16 stycznia 2007 r. z późn. zm. oraz 472/2012 Zarządu Giełdy z dnia 21 maja 2012 r., po sesji w dniu 20 września 2013 r. zostanie przeprowadzona kwartalna rewizja portfeli indeksów WIG, WIG-CEE, WIG-Poland i WIG-Ukraine oraz roczna rewizja uczestników indeksu WIGdiv. W skład indeksu WIG po rewizji wejdą wszystkie spółki giełdowe, które spełniają kryteria tego indeksu, indeks WIG-Poland będzie obejmował spółki krajowe. W obydwu indeksach udział spółki PKOBP zostanie ograniczony do 10 proc., natomiast udział sektora banki do 30%. W indeksie WIG-Ukraine znajdą się wszystkie spółki uznawane za ukraińskie, a udział KERNEL zostanie ograniczony do 40 proc. Po rewizji kwartalnej z indeksu WIG-CEE zostanie usunięta spółka NOVAKBM, dodana zaś zostanie spółka PHOTON. Udział spółek CEZ, KERNEL, KRKA, MOL, PEGAS i TATRY zostanie ograniczony do 10 proc. Po rewizji rocznej w portfelu indeksu WIGdiv miejsce spółek:
AGORA, BOGDANKA, ELBUDOWA, EMPERIA, IPOPEMA, KOGENERA, NEUCA, PGE, PKOBP, SANOK oraz WAWEL zajmą spółki: ASSECOSEE, BZWBK, DEBICA, EUROCASH, IMPEL, MENNICA, PELION, SYNTHOS, TAURONPE, TVN oraz WIELTON. Ponadto udziały spółek: BZWBK, KGHM, PEKAO i PZU zostaną ograniczone do 10 proc. Wraz z rewizją portfela indeksu WIG zostaną przeprowadzone zmiany w subindeksach sektorowych tego indeksu. W załączeniu listy uczestników indeksów WIG, WIG-CEE, WIG-Poland, WIG-Ukraine i WIGdiv po zmianach okresowych.

Kom amp/

d18d7mo

Podziel się opinią

Share
d18d7mo
d18d7mo