Trwa ładowanie...
d26eaiy
09-09-2016 08:33

GPW planuje zapisy w transzy detalicznej obligacji na pierwsze dni stycznia

Krynica-Zdrój, 09.09.2016 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zakłada, że zapisy w transzy indywidualnej oferty obligacji odbędą się w pierwszych dniach stycznia 2017 r., poinformowała ISBnews prezes prof. Małgorzata Zaleska.

d26eaiy
d26eaiy

"Zapisy w transzy indywidualnej planujemy przyjmować w pierwszych dniach stycznia 2017 r., natomiast szczegółowy harmonogram opublikujemy wraz z postępem prac nad prospektem i ofertą publiczną" - powiedziała Zaleska w rozmowie z ISBnews w kuluarach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

GPW wybrała dwa banki: Pekao i Bank Handlowy na doradców przy emisji obligacji 5-letnich na 120 mln zł. Skierowane będą do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.

Prezes giełdy wskazywała wcześniej, że jest istotne, aby oferować instrumenty skierowane dla inwestorów indywidualnych, którzy w ostatnich latach w dużej części odeszli z GPW, tym bardziej że obligacje GPW są instrumentem bezpiecznym i będą budowały zaufanie nie tylko do GPW, ale rynku obligacji.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d26eaiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eaiy