Trwa ładowanie...
d23v4t8

GPW: Polityka dywidendowa pozostaje niezmieniona

Warszawa, 28.02.2017 (ISBnews) - Polityka dywidendowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) pozostaje niezmieniona, poinformował wiceprezes Paweł Dziekoński. 

Share
d23v4t8

"Polityka dywidendowa jest niezmieniona, nic się w naszym podejściu nie zmieniło" - powiedział Dziekoński podczas spotkania z dziennikarzami.

Prezes GPW Małgorzata Zaleska wskazała, że giełda chce pozostać spółką dywidendową, by dzielić się wypracowywanym zyskiem z akcjonariuszami.

Jesienią ub.r. Dziekoński informował, że GPW zamierza rekomendować dywidendę za 2016 r. zgodnie z obowiązującą polityką dywidendową, zakładającą wypłatę powyżej 60% skonsolidowanego zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)

d23v4t8

Podziel się opinią

Share
d23v4t8
d23v4t8