Trwa ładowanie...
d2vlkrf

Greccy kontrolerzy unieruchomią w środę wszystkie loty

Z powodu jednodniowego strajku kontrolerów lotów w Grecji zostaną w środę unieruchomione wszystkie rejsy komunikacji powietrznej - poinformowali działacze związkowi.

d2vlkrf
d2vlkrf

Kontrolerzy przyłączą się do strajku powszechnego, będącego protestem przeciwko polityce ekonomicznej rządu.

- Wszystkie rejsy z greckich lotnisk i na nie zostaną wstrzymane, a odbywać się będą tylko loty ratownicze - powiedział Reuterowi sekretarz generalny związku zawodowego kontrolerów lotów Panagiotis Hatzakis.

Grecy obawiają się, że strajk powszechny dodatkowo zdestabilizuje ich kraj, wstrząsany od trzech dni zamieszkami, które wybuchły w sobotę po zastrzeleniu nastolatka przez policjanta. Nastroje społeczne w Grecji znacznie się pogorszyły w rezultacie narastającego kryzysu gospodarczego.

Przeznaczone do prywatyzacji państwowe greckie linie lotnicze Olympic Airlines oraz ich rywal Aegean Airlines poinformowały, iż odwołują wszystkie swe środowe rejsy międzynarodowe i krajowe.

Reprezentujące pracowników zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego greckie związki zawodowe ogłosiły strajk powszechny w proteście przeciwko reformie systemu emerytalnego i innym niepopularnym elementom rządowej polityki gospodarcze.

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf