Trwa ładowanie...
d3qaexv
24-08-2016 13:09

Grupa Azoty oczekuje wzrostu popytu na jej produkty w najbliższych miesiącach

Warszawa, 24.08.2016 (ISBnews) - Grupa Azoty spodziewa się wzrostu popytu na swoje produkty w najbliższych miesiącach, jednak nie oczekuje znacznych wzrostów cen, poinformował wiceprezes Paweł Łapiński.

d3qaexv
d3qaexv

"Spodziewamy się wzrostu popytu na nasze produkty w najbliższych miesiącach. Dotychczas było tak, że w ostatnim kwartale ceny wzrastały dość znacznie, ale w tym roku nie spodziewamy się tak znacznych wzrostów, jak to było w latach ubiegłych" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.

Jako główny powód podał sytuację w rolnictwie, a także globalną nadpodaż na rynku mocznika.

W obszarze nawozów wieloskładnikowych spółka również nie spodziewa się istotnej poprawy. Oprócz niskich cen ten rynek może charakteryzować relatywnie niski popyt.

W segmencie tworzyw Grupa Azoty także musi liczyć się z silną konkurencją i nadpodażą mocy produkcyjnych.

d3qaexv

"Jednakże odnotowujemy bardziej trwały popyt na poliamid - zapotrzebowanie na poliamid jest zdecydowanie większe, niż tego oczekiwaliśmy. Ten popyt płynie głównie od producentów, którzy wytwarzają elementy dla sektora motoryzacyjnego. Dlatego w najbliższym czasie oczekujemy dość stabilnego popytu, przy czym cena będzie wyznacznikiem tego, ile sprzedajemy" - wskazał wiceprezes.

W segmencie chemii także widać korektę cen, która jest pochodną zmian na rynku surowców.

"W najbliższych miesiącach spodziewamy się utrzymania dużego popytu na melaminę i stabilnej sytuacji w zakresie kształtowania jej cen" - powiedział Łapiński.

Grupa Azoty spodziewa się także zadowalającego popytu na alkohole OXO i dość wysokiego popytu na plastyfikatory i akrylany w III i IV kw. br.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d3qaexv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qaexv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj