Trwa ładowanie...
d4c822j

Grupa Comp liczy na rekordowy pod względem wyników 2013 r.

27.03. Warszawa (PAP) - Portfel zamówień Compu, bez segmentu fiskalnego, ma obecnie wartość 136 mln zł. Spółka liczy na pozyskanie w tym roku kontraktu integracyjnego o wartości...

Share
d4c822j

27.03. Warszawa (PAP) - Portfel zamówień Compu, bez segmentu fiskalnego, ma obecnie wartość 136 mln zł. Spółka liczy na pozyskanie w tym roku kontraktu integracyjnego o wartości 50-110 mln zł i zwiększenie wykorzystania systemu SDE do 7,5 tys. osób. Comp może w bieżącym roku zanotować niższą sprzedaż segmentu bezpieczeństwa specjalnego. Dzięki spodziewanej fiskalizacji nowych grup podatkowych i wzroście na rynku wojskowym, informatyczna grupa liczy na rekordowe wyniki w 2013 r.

"Mamy bardzo dobry backlog na ten rok, jego wartość bez rynku fiskalnego to 136 mln zł, w porównaniu z około 110 mln zł przed rokiem. Liczymy na pozyskanie w tym roku kontraktu integracyjnego o wartości od 50 do 110 mln zł i mamy na to dużą szansę, bo projekt jest zaawansowany" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej Compu.

Comp swoje szanse na bieżący rok widzi m.in. przez perspektywę pełnego wykorzystania Systemu Dozoru Elektronicznego.

d4c822j

"Od początku tego roku nasze wynagrodzenie jest skorelowane z liczbą osób korzystających z SDE, a oczekujemy, że na koniec roku system osiągnie pełne wykorzystanie, czyli liczba skazanych nim objętych wzrośnie do około 7,5 tys. bez zmian w prawie rozszerzających SDE o areszt domowy, co może wpłynąć na bardzo dużą sezonowość wyników w czwartym kwartale" - powiedział Jacek Papaj, prezes Compu.

"Widzimy też możliwość wyjścia z systemem dozoru na rynki eksportowe" - dodał.

Na koniec roku systemem było objętych około 2 tys. skazanych. Opłata jaką otrzymuje Comp za jednego skazanego to około 560 zł miesięcznie.

Grupa Comp widzi w 2012 r. niezłe perspektywy dla rynku fiskalnego.

d4c822j

"Prawdopodobnie jesteśmy największym producentem urządzeń fiskalnych w Europie. Zbliżamy się do 50 proc. udziału w Polskim rynku fiskalnym odtworzeniowym z perspektywą dalszego wzrostu, więc spodziewam się, że powinien to być dobry rok. Pod koniec tego roku spodziewamy się efektów synergii między starym Novitusem a Elzabem" - powiedział Tomaszewski.

Comp liczy się z możliwością spadku zamówień z MSW i CPI w tym roku.

"Istnieje poważne ryzyko związane z dalszym czasowym ograniczeniem zamówień segmentu bezpieczeństwa specjalnego, głównie ze strony MSW i CPI. Gdyby ten stan się utrzymał dłużej liczymy się z perspektywą restrukturyzacji tego segmentu" - powiedział Papaj.

W ocenie przedstawicieli Compu przed grupą zarysowują się bardzo dobre perspektywy na 2013 r.

d4c822j

"Spodziewamy się, że 2013 r. może być rekordowy pod względem wyników dla naszej grupy. Spodziewamy się fiskalizacji kolejnych grup podatników. Fiskalizacją mogą zostać objęte automaty sprzedażowe, usługi pocztowe i przewozowe" - powiedział Tomaszewski.

"W przyszłym roku spodziewamy się też istotnego wzrostu rynku wojskowego i należy pamiętać też, że cały rok będziemy działać przy pełnym obłożeniu SDE" - dodał Papaj.

Przedstawiciele Compu poinformowali, że nie wykluczają skupu akcji własnych, ale kwestia ta nie była jeszcze omawiana z akcjonariuszami i nie ma konkretnych decyzji.(PAP)

gsu/ jtt/

d4c822j

Podziel się opinią

Share
d4c822j
d4c822j