Trwa ładowanie...
d1db5xw

Grupa Impel może nie zrealizować celu 2 mld zł przychodów w '14 r.

07.11. Warszawa (PAP) - Grupa Impel może nie zrealizować celu 2 mld zł przychodów w 2014 roku, choć powinna zbliżyć się do tego pułapu. Jest to głównie efekt słabego sentymentu...

Share
d1db5xw

07.11. Warszawa (PAP) - Grupa Impel może nie zrealizować celu 2 mld zł przychodów w 2014 roku, choć powinna zbliżyć się do tego pułapu. Jest to głównie efekt słabego sentymentu panującego na rynku usług ochroniarskich - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

"Rozwijamy się zgodnie z założonym przez nas tempem. Wciąż udaje nam się utrzymać 10 proc. wzrost sprzedaży. Niemniej wzrost organiczny był wyraźnie niższy od naszych oczekiwań. Większość wzrostu sprzedaży to efekty akwizycji zrealizowanych w IV kw. 2012 roku. Taka struktura wzrostu odbiega od naszych oczekiwań" - powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impela.

"Jest to w dużej mierze efekt słabości rynku w segmencie ochroniarskim, co wyraźnie wpłynęło na poziom marż grupy. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, rok 2013 nie przyniósł istotnych zmian w aspekcie konkurencji na rynku ochroniarskim. Nadal dominuje kryterium najniższej ceny, a marże oscylują w granicach zera" - dodał.

Zapytany, czy wyniki segmentu ochroniarskiego mogą ulec poprawie w IV kw., wiceprezes Rembikowski odpowiedział: "Do końca roku nie spodziewam się, żeby ochrona mogła wnieść coś pozytywnego do wyników grupy".

d1db5xw

Dodał, że wyniki IV kwartału Impela, nie będą odbiegały od obrazu trzech zakończonych już kwartałów.

"Czwarty kwartał nie będzie odbiegał od obrazu całego roku. Nadal przychody powinny nam rosnąć w tempie około 10 proc. rok do roku, zaś marże będą podobne jak we wcześniejszych kwartałach" - powiedział.

"Jednocześnie wydaje się, że cel 2 mld zł przychodów w 2014 roku może okazać się niemożliwy do zrealizowania. Niemniej przy założeniu tempa wzrostu w wysokości około 10 proc. rocznie powinniśmy zbliżyć się do tej bariery. Przekroczyć jej jednak nie powinniśmy, z pewnością trochę zabraknie" - dodał.

Po trzech kwartałach 2013 roku Impel na poziomie skonsolidowanym miał 1,18 mld zł przychodów ze sprzedaży, 38,54 mln zł zysku operacyjnego oraz 21,59 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie 2012 roku było to odpowiednio: 1,07 mld zł przychodów ze sprzedaży, 41,87 mln zł zysku operacyjnego oraz 27,69 mln zł zysku netto.

d1db5xw

IMPEL ZA ROK MOŻE WRÓCIĆ DO PLANÓW WYDZIELENIA IMPEL SAFETY

Przed czwartkową sesją Impel poinformował o wstrzymaniu prac nad wydzieleniem z grupy segmentu związanego z bezpieczeństwem.

Rembikowski wyjaśnił, że słabość rynku ochroniarskiego, była przyczyną zawieszenia planów wydzielenia i upublicznienia spółki Impel Safety przez grupę Impel.

"Warunki panujące na rynku były główną przyczyną tej decyzji. Jest ona świadoma i przemyślana. Przy obecnej, spadającej wycenie tego segmentu, jego upublicznienie nie byłoby racjonalną decyzją" - powiedział.

d1db5xw

Wiceprezes ds. rozwoju Impela Danuta Czajka dodała, że do planów wydzielenia Impel Safety, grupa może wrócić za około rok.

"Naszym celem jest obecnie budowa wartości tego segmentu w ramach grupy. Zamierzamy ją rozwijać zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. W tej chwili rozmawiamy z jedną spółką o przychodach rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Efekty tych rozmów prawdopodobnie upublicznimy już w I kw. 2014 roku" - powiedziała.

"Myślę, że do tematu wydzielenia Impel Safety wrócimy za około rok. Być może wówczas zarówno ogólna sytuacja ekonomiczna, jak i etap rozwoju tej spółki będzie zupełnie inny" - dodała.

Wiceprezes Rembikowski zapytany, czy spółka rozważy wypłatę dywidendy z zysku za 2013 rok odpowiedział: "Wypłata dywidendy jest w założeniach naszego budżetu na przyszły rok. Zwyczajowym dla nas poziomem jest 1,5 zł na akcję".

Z zysku za 2012 i 2011 rok Impel wypłacał po 1,5 zł dywidendy na akcję. (PAP)

kam/ asa/

d1db5xw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1db5xw
d1db5xw