Trwa ładowanie...
d1kpgt0
giełda

Grupa Lotos: Projekt EFRA zaawansowany w ok. 63%, wyprzedza harmonogram

Gdańsk, 25.04.2017 (ISBnews) - Stan realizacji projektu EFRA wynosi ok. 63% i wyprzeda harmonogram o kilka punktów procentowych, poinformował ISBnews wiceprezes Grupy Lotos ds. produkcji Jarosław Kawula. Spółka zakończyła planowo postój remontowy.

Share
d1kpgt0

"Poziom zaawansowania, według ostatniego raportu, to jest ok. 63%, co wyprzedza zakładany plan o kilka punktów procentowych" - powiedział Kawula w rozmowie z ISBnews.

Przypomniał, że w I poł. 2018 r. planowane jest uruchomienie kluczowej instalacji projektu - DCU, czyli instalacji opóźnionego koksowania.

Działania przygotowawcze do uruchomienia instalacji projektu zostały także zrealizowane w ramach zakończonego właśnie postoju remontowego.

d1kpgt0

"Postój remontowy zakończył się w piątek. Ostatnie instalacje zgodnie z harmonogramem zakończyły rozruch. Osiągnęliśmy cele, które zakładaliśmy przed postojem remontowym - pierwszy to część związana z utrzymaniem ruchu, drugi cel to cel procesowy, związany z naszymi instalacjami rafineryjnymi, gdzie wymienialiśmy katalizatory. Była to także okazja do wykonania połączeń dla instalacji realizowanych w ramach projektu EFRA" - powiedział wiceprezes.

W ramach postoju zrealizowano także trzy projekty modernizacyjne w instalacjach destylacji ropy naftowej.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d1kpgt0

Podziel się opinią

Share
d1kpgt0
d1kpgt0