Trwa ładowanie...
d453m2q
żywność

Grupa Polmlek zamierza kupić zamek w Gniewie

Mleczarska Grupa Polmlek z siedzibą w Pułtusku zamierza średniowieczny zamek krzyżacki w Gniewie. Akt notarialny ma być podpisany w listopadzie.

Share
d453m2q

Wczoraj władze Gniewu porozumiały się z Polmlekiem w kwestii ceny. Grupa Polmlek została wybrana na inwestora podczas trzeciego przetargu. Do dwóch pierwszych nikt się nie zgłosił. Za zamek Polmlek zapłaci 14,7 mln zł, a w ciągu dziewięciu lat zainwestuje 40 mln zł w odnowienie obiektu. W zamku będą zachowane dotychczasowe funkcje hotelarsko-gastronomiczne i konferencyjne. Inwestor zobowiązał się także do kontynuacji imprez rycerskich odbywających się na wzgórzu zamkowym. Biegły rzeczoznawca wycenił wartość zamku na 41 mln zł. Zgodnie z prawem, w przypadku obiektów zabytkowych wymagających remontu, potencjalny nabywca może liczyć na 50-procentową ulgę. Samorząd w Gniewie zdecydował się oddać zamek w prywatne ręce, ponieważ nie stać go na jego utrzymanie i remont.

Grupa Polmlek produkuje sery i wyroby maślane. W swoich ośmiu oddziałach zatrudnia około tysiąca osób. Głównymi udziałowcami grupy są Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki.

Handel-Net.pl

d453m2q

Podziel się opinią

Share
d453m2q
d453m2q