Trwa ładowanie...
d30ibbs

Grupa zakupowa PKP skonsoliduje zakupy za ponad 1 mld zł w tym roku

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Grupa zakupowa PKP SA skonsoliduje w tym roku zakupy za ponad 1,06 mld zł i osiągnie dzięki temu ponad 70 mln zł oszczędności, poinformowali przedstawiciele spółki.

Share
d30ibbs

"Grupa zakupowa obejmuje wszystkie spółki PKP. Pożytki z jej funkcjonowania są w trzech obszarach - osiągamy korzyści skali, mamy standaryzację zamówień - co daje niższe koszty eksploatacji w przyszłości - i racjonalizujemy popyt, czyli nie kupujemy za dużo" - powiedział członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz podczas konferencji prasowej.

Poinformował, że funkcjonowanie grupy zakupowej przyniosło 26 mln zł oszczędności w 2013 r., 35 mln zł w 2014 r. i 70 mln zł w I poł. 2015 r., przy łącznej wartości przetargów odpowiednio: 657 mln zł, 518 mln zł i 1 065 mln zł. W tym roku kwoty te mogą się jeszcze powiększyć, choć zdecydowana większość zakupów grupy na ten rok została już zrealizowana.

"Być może scentralizujemy w przyszłości też zakup energii, gdy PKP Energetyka znajdzie się poza grupą" - powiedział także Ciżkowicz.

d30ibbs

Do tej pory wspólne postępowania w ramach grupy zakupowej przeprowadzane były m.in. na usługi pocztowe i kurierskie, usługi utrzymania czystości na dworcach i peronach, zakup sprzętu komputerowego, usługi telekomunikacyjne, artykuły biurowe i papiernicze.

Grupa zakupowa powstała w 2013 r. i objęła 8 spółek: PKP SA, PKP Intercity, PKP Cargo, PKP PLK, PKP LHS, PKP Informatyka, TK Telekom i PKP Energetyka.

(ISBnews)

d30ibbs

Podziel się opinią

Share
d30ibbs
d30ibbs