Trwa ładowanie...
dmcdg6f

GUS: Najlepsza koniunktura w usługach w sekcji finanse i ubezpieczenia w X

 Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Najbardziej pozytywne opinie spośród badanych rodzajów działalności usługowej w październiku formułują jednostki należące do sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Share
dmcdg6f

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie plus 6 (przed miesiącem plus 5). Poprawę koniunktury odnotowuje 17% badanych firm, a jej pogorszenie 11% (we wrześniu 16% i 11%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie minus 4 (przed miesiącem minus 1). Poprawę koniunktury odnotowuje 13% badanych firm, a jej pogorszenie 17% (w sierpniu odpowiednio 14% i 15%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W październiku, podobnie jak przed miesiącem, wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 15 (przed miesiącem plus 14). Poprawę koniunktury odnotowuje w obu miesiącach 21% badanych firm, a jej pogorszenie 6%. Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 22 (przed miesiącem plus 21). Poprawę koniunktury odnotowuje 28% badanych firm, a jej pogorszenie 6% (we wrześniu odpowiednio 27% i 6%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

(ISBnews)

dmcdg6f

Podziel się opinią

Share
dmcdg6f
dmcdg6f