Trwa ładowanie...
d4hvbrh

GUS: Najlepszą koniunkturę w usługach odnotowała sekcja finanse i ubezp. w VII

Warszawa, 22.07.2014 (ISBnews) - W lipcu większość badanych przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę pozytywnie. Najlepsze, bardziej korzystne niż przed rokiem oceny koniunktury formułują podmioty z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa, ich opinie są jednak gorsze od zgłaszanych przed miesiącem. Najbardziej pesymistycznie koniunkturę oceniają kierujący jednostkami z sekcji edukacja ? ich opinie są zbliżone do formułowanych w czerwcu br., choć lepsze niż przed rokiem, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Share
d4hvbrh

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie minus 1 (przed miesiącem plus 1). Poprawę koniunktury odnotowuje 14% badanych firm, a jej pogorszenie 15% (w czerwcu odpowiednio 15% i 14%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie plus 7 (przed miesiącem plus 8). Poprawę koniunktury odnotowuje 18% badanych firm, a jej pogorszenie 11% (w czerwcu odpowiednio 19% i 11%).

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 12 (przed miesiącem plus 13). Poprawę koniunktury odnotowuje 18% badanych firm, a jej pogorszenie 6% (w czerwcu odpowiednio 19% i 6%).

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 23 (przed miesiącem plus 25). Poprawę koniunktury odnotowuje 27% badanych firm, a jej pogorszenie 4% (w czerwcu odpowiednio 30% i 5%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

(ISBnews)

d4hvbrh

Podziel się opinią

Share
d4hvbrh
d4hvbrh