Trwa ładowanie...
d83t7rm
d83t7rm

GUS: Wskaźnik koniunktury w handlu detalicznym wyniósł nadal +3 pkt w lipcu

Warszawa, 22.07.2015 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu detalicznym ukształtował się w lipcu na poziomie plus 3 pkt, tj. nie zmienił się wobec poprzedniego miesiąca, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d83t7rm

Poprawę koniunktury sygnalizuje 16% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie - 13% (tj. tak samo, jak przed miesiącem). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W lipcu koniunktura oceniana jest optymistycznie przez przedstawicieli branż tekstylia, odzież, obuwie (plus 8 - spadek o 2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca), pojazdy samochodowe (plus 3 - spadek o 1 pkt proc.) oraz artykuły gospodarstwa domowego ogółem (plus 2 - wzrost o 1 pkt proc.). Nieznacznie negatywnie koniunkturę oceniają jedynie przedstawiciele branży żywnościowej (minus 1 - wzrost o 1 pkt proc.), podał również GUS.

Ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się w lipcu na poziomie plus 10 (wobec plus 11 w czerwcu). Poprawę koniunktury sygnalizuje 19% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie - 9% (przed miesiącem odpowiednio: 20% i 9%). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

(ISBnews)

d83t7rm

Podziel się opinią

Share
d83t7rm
d83t7rm