Trwa ładowanie...
d2bwpys
d2bwpys

GUS: Wskaźnik koniunktury w przemyśle utrzymała się na poziomie +6 pkt w lipcu

Warszawa, 22.07.2015 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się w czerwcu na poziomie plus 6 pkt, tj. nie zmienił się wobec poprzedniego miesiąca, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bwpys

Poprawę koniunktury sygnalizuje 17% badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 11% (tak samo, jak przed miesiącem). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Najbardziej optymistyczne opinie dotyczące koniunktury formułują producenci wyrobów farmaceutycznych (plus 21 w lipcu, plus 17 w czerwcu - oceny te są bardziej korzystne niż w lipcu ostatnich trzech lat), wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (plus 16 w lipcu, plus 14 w czerwcu - od kwietnia br. oceny koniunktury utrzymują się na zbliżonym poziomie), chemikaliów i wyrobów chemicznych (plus 15 w lipcu ostatnich trzech lat), drewna i wyrobów z drewna (plus 15 w lipcu, plus 9 w czerwcu), wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (plus 12 w lipcu, plus 18 w czerwcu - odnotowywana od początku roku poprawa ocen koniunktury, od czerwca uległa zahamowaniu)" - czytamy w komunikacie.

Negatywne oceny koniunktury zgłaszają jedynie producenci odzieży (minus 18 w lipcu, minus 17 w czerwcu - w porównaniu z lipcem ostatnich sześciu lat oceny koniunktury są w bieżącym miesiącu najbardziej, podał też Urząd.

(ISBnews)

d2bwpys

Podziel się opinią

Share
d2bwpys
d2bwpys