Trwa ładowanie...

Handlowcy i producenci pomagają powodzianom

Od początku powodzi organizacje charytatywne dostają spontaniczne zgłoszenia pomocy poszkodowanym od producentów i sklepów.
Share
Handlowcy i producenci pomagają powodzianom
Źródło: Jupiterimages
davj8us

Poszkodowani w pierwszej kolejności potrzebują najprostszych rzeczy – i to właśnie jest kupowane z pieniędzy ze zbiórek np. PCK czy Caritas Polska. Potrzebna jest woda pitna, żywność trwała, chemiczne środki odkażające, artykuły czystościowe, pościel, koce, ale też łopaty i kalosze gumowe niezbędne przy sprzątaniu po powodzi.

PCK dostaje też zgłoszenia od przedsiębiorstw produkujących materiały higieniczne i środki czystości. Otrzymują one kontakty bezpośrednio do regionów, którym potrzebna jest pomoc.

Bank Żywności we współpracy z siecią marketów zorganizował internetową zbiórkę żywności. Każdy może zrobić zakupy przez Internet. Te także trafią w najbardziej potrzebujące regiony. Niektórzy handlowcy deklarują, że dołożą tyle samo, ile uda się zebrać podczas akcji w Internecie.

O pomoc proszone są także firmy produkujące lub sprzedające butelkowaną wodę, konserwy czy środki czyszczące i inne potrzebne artykuły. Producenci i handlowcy są proszeni o kontaktowanie się bezpośrednio z placówkami organizacji charytatywnych w poszkodowanych regionach.

LP
Handel-Net

davj8us

Podziel się opinią

Share
davj8us
davj8us