Trwa ładowanie...
d2kzclz

Harmonogram oferty publicznej Vistal Gdynia

...

Share
d2kzclz

09.12. Warszawa (PAP) - Poniżej przedstawiamy harmonogram oferty publicznej Vistal Gdynia, producenta konstrukcji stalowych.

Oferta publiczna dotyczy do 4,21 mln akcji nowej emisji serii B.

Spółka ubiega się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym GPW 10 mln akcji serii A, do 4,21 mln akcji serii B oraz nie więcej niż 4,21 mln praw do akcji nowej emisji.

d2kzclz

Cena maksymalna akcji została ustalona na 18 zł.

Vistal planuje wpływy z emisji w wysokości około 75,8 mln zł brutto i około 71,5 mln zł netto, które zostaną przeznaczone na zakup nieruchomości, modernizację i budowę zakładów produkcyjnych i centrum operacyjnego, dokapitalizowanie spółki zależnej Vistal Offshore oraz zwiększenie kapitału obrotowego.

Vistal Gdynia jest jednostką dominującą Grupy Kapitałowej Vistal. Głównym przedmiotem działalności grupy jest wytwarzanie i montaż stalowych konstrukcji spawanych wszelkiego typu, w tym dla sektora infrastrukturalnego, offshore, budownictwa kubaturowego oraz energetycznego.

Poniżej harmonogram oferty:

d2kzclz

12-17 grudnia 2013 r. - przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów indywidualnych;

12-17 grudnia 2013 r. - budowanie księgi popytu;

do 17 grudnia 2013 r. - podanie do publicznej wiadomości ceny akcji, ostatecznej liczby akcji oferowanych oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach;

18-23 grudnia 2013 r. - przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych;

do 24 grudnia 2013 r. - planowany przydział akcji.

Oferującym jest Doradztwo dla Polskich Przedsiębiorstw Securities i DM mBanku. (PAP)

mj/ asa/

d2kzclz

Podziel się opinią

Share
d2kzclz
d2kzclz