Trwa ładowanie...
d48w1z9
22-10-2015 07:40

Hawe ma list intencyjny z Central Fund o pozyskaniu środków na spłatę zadłużenia

Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Hawe zawarła list intencyjny związany z pozyskaniem Central Fund of Immovables, spółki zależnej CFI Hoding, jako inwestora finansującego spłatę zadłużenia grupy kapitałowej Hawe, podało Hawe.

d48w1z9

"List intencyjny określa wolę stron do zawarcia umowy inwestycyjnej, na podstawie której grupa kapitałowa Hawe S.A. pozyska od Central Fund of Immovables sp. z o.o. środki finansowe na spłatę zadłużenia grupy kapitałowej Hawe S.A. wobec jej wierzycieli" - czytamy w komunikacie.

Warunki spłaty zadłużenia, zawarte w umowie inwestycyjnej, będą zgodne z warunkami określonymi przez umowę restrukturyzacyjną z udziałem spółek z grupy kapitałowej Hawe, jaka ma zostać zawarta w wykonaniu postanowień porozumienia term sheet podstawowych warunków umowy restrukturyzacyjnej dotyczącej restrukturyzacji i spłaty zadłużenia finansowego grupy.

Central Fund of Immovables oświadczył, że jest zainteresowany udzieleniem grupie finansowania umożliwiającego spłatę jej zobowiązań wobec wierzycieli w wykonaniu umowy restrukturyzacyjnej, która ma zostać zawarta do dnia 23 października 2015 roku, podano również.

W osobnym komunikacie CFI Holding podał, że zawarcie umowy inwestycyjnej w wykonaniu listu intencyjnego, uzależnione jest od uprzedniej akceptacji przez spółkę Central Fund of Immovables wszystkich warunków umowy restrukturyzacyjnej zawartej przez spółki grupy kapitałowej Hawe z wierzycielami.

d48w1z9

Wczoraj Hawe, Hawe Telekom, Mediatel, Agencja Rozwoju Przemysłu (ARR) i Alior Bank podpisały aneks do porozumienia w sprawie warunków restrukturyzacji zadłużenia Hawe, który zakłada m.in. zawarcie umowy restrukturyzacyjnej do 23 października.

Na początku października Hawe podało, że strony podpisały porozumienie term sheet w zakresie uzgodnienia podstawowych warunków umowy restrukturyzacyjnej dotyczącej restrukturyzacji i spłaty zadłużenia finansowego grupy Hawe. Do 20 października miała zostać zawarta umowa restrukturyzacyjna pomiędzy stronami porozumienia oraz pozostałymi wierzycielami wierzytelności, którzy do niej przystąpią.

Wykonanie umowy restrukturyzacyjnej polegać będzie m.in. na emisji obligacji przez Hawe Telekom, kierowanej do wierzycieli obligacji Hawe oraz obligacji Hawe Telekom oraz kierowanej do Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZAN, a także na zawarciu ugody w odniesieniu do wierzytelności ARP i Alior Banku.

Kolejne punkty umowy restrukturyzacyjnej przewidują zawarcie umowy pomiędzy dłużnikami i wierzycielami, która regulować będzie m.in. kolejność zaspokojenia wierzycieli i posiadaczy nowych obligacji, a także ustanowieniu szeregu zabezpieczeń.

d48w1z9

We wrześniu ARP i Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (najwięksi wierzyciele spółek z GK Hawe) podpisały krótkoterminowe porozumienie o charakterze standstill ze spółkami z grupy Hawe. W związku z tym Hawe poinformowało, że odstąpiło od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Później do umowy standstill przystąpił także Alior Bank.

Hawe nie wykupiło w ostatnim czasie obligacji o wartości ok. 40 mln zł. Ponadto zwrotu łącznie 95 mln zł domagały się wcześniej od grupy ARP i Alior Bank.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d48w1z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48w1z9