Trwa ładowanie...
d1z60uq

Hawe może wykorzystać Mediatela do realizacji projektu FTTH

17.09. Warszawa (PAP) - Hawe, które stało się największym akcjonariuszem Mediatela, może na jego bazie realizować projekt budowy sieci światłowodowej do końcowego abonenta. Dzięki...

Share
d1z60uq

17.09. Warszawa (PAP) - Hawe, które stało się największym akcjonariuszem Mediatela, może na jego bazie realizować projekt budowy sieci światłowodowej do końcowego abonenta. Dzięki transakcji Hawe wzmocni pozycję na telekomunikacyjnym rynku hurtowym, pozyska infrastrukturę, a także rozszerzy ofertę dla operatorów międzynarodowych

"Dzięki tej transakcji Hawe znacząco wzmocni swoją pozycję na telekomunikacyjnym rynku hurtowym, pozyska cenną infrastrukturę, a także rozszerzy ofertę dla operatorów międzynarodowych" - podała spółka w komunikacie.

"Mediatel jest uzupełnieniem naszej grupy, wykorzystamy go do poszerzenia wachlarza usług oferowanych dla naszych krajowych i zagranicznych partnerów. Umożliwi nam świadczenie hurtowej terminacji usług głosowych. Jednocześnie spółka ta może posłużyć nam do realizacji projektu FTTH" - dodał, cytowany w komunikacie, prezes Hawe Krzysztof Witoń.

W ramach transakcji Hawe objęło 21.669.363 nowe akcje Mediatela, za które zapłaciło 1,5 mln zł w gotówce, a pozostałe 9,4 mln zł wniosło poprzez potrącenie przysługującej spółce wobec Mediatela wierzytelności.

d1z60uq

"Skonwertowanie należności Mediatela na akcje oraz jej dokapitalizowanie umożliwi tej spółce odzyskanie w ciągu kilku miesięcy rentowności. Pozyskujemy też infrastrukturę światłowodową w Trójmieście, która dobrze uzupełnia nasze zasoby, a także niezbędną kolokację w Warszawie, która jest największym i najistotniejszym punktem styku sieci w Polsce" - powiedział Witoń.

Mediatel wycofał we wtorek z sądu wniosek o ogłoszenie upadłości układowej. Bezpośrednim powodem cofnięcia wniosku było objęcie przez Hawe 21.669.363 akcji spółki serii L po 0,5 zł za szt. W wyniku nowej emisji akcji kapitał zakładowy Mediatela dzieli się obecnie na 32.847.878 akcji.(PAP)

gsu/ jtt/

d1z60uq

Podziel się opinią

Share
d1z60uq
d1z60uq