Trwa ładowanie...
d2f7wpk

Herkules liczy na przychody rzędu 140-150 mln zł w br., może zwiększyć dywidendę

Warszawa, 19.10.2015 (ISBnews) - Herkules może w tym roku wypracować przychody ze sprzedaży rzędu 140-150 mln zł, a w przyszłym roku zwiększyć wypłatę dywidendy, poinformował prezes spółki Grzegorz Żółcik.

Share
d2f7wpk

"Ten rok będzie najlepszym rokiem w historii Herkulesa, a raczej grupy Herkules. Po pierwsze nasza inwestycja w Viatron przynosi bardzo zadowalające rezultaty (?). Rynek budowlany też nas rozpieszcza i wydaje się, że jesteśmy w stanie wygenerować w tym roku sprzedaż na poziomie 140-150 mln zł. Szczególnie dział żurawi wieżowych przeżywa w tym roku duży boom" - powiedział Żółcik podczas czatu na portalu Akcjonariat.pl.

Dodał, że chciałby, żeby spółka osiągnęła EBITDA powyżej 41 mln zł i zysk ok. 16 mln zł w tym roku.

Herkules może za ten rok wypłacić dywidendę dwukrotnie wyższą niż za ubiegły.

d2f7wpk

"Gdybym miał to oceniać dzisiaj, biorąc pod uwagę i płynność spółki, i rynek to osobiście bym zarządowi rekomendował przyjęcie wniosku do WZA z dywidendą na poziomie zeszłoroczna razy dwa" - powiedział prezes.

Obecnie spółka wykorzystuje swój park maszynowy w ok. 80-85% i poziom ten jest optymalny, wskazał także prezes. Przychody działu żurawi wzrosły o 30% w tym roku.

"Herkules dysponuje parkiem 203 żurawi wieżowych i 50 kołowych i gąsienicowych. Jeśli chodzi o wykorzystanie to oscyluje ono na poziomie 80-85% i większe nie będzie, bo w każdej chwili 20 do 40 jest demontowanych, montowanych lub przewożonych - 85% to kres możliwości wynajmu" - powiedział Żółcik.

Herkules SA jest liderem na polskim rynku obsługi sprzętowej inwestycji i logistyki budowlanej. Zapewnia kompleksową i zoptymalizowaną ofertę w zakresie usług dźwigowo-transportowych oraz elementów zaplecza budowy.

(ISBnews)

d2f7wpk

Podziel się opinią

Share
d2f7wpk
d2f7wpk