Trwa ładowanie...

Idea Bank uspokaja: działamy bez zakłóceń

- Wszystkie operacje przebiegają bez najmniejszych zakłóceń – powiedział p. o. prezes Idea Banku Jerzy Pruski. Jak dodał, medialna debata na temat banku nie ma źródeł w jego bieżącym funkcjonowaniu.

Idea Bank uspokaja: działamy bez zakłóceńŹródło: East News, fot: Piotr Hukalo/Eastnews
db32f4t
db32f4t

- Idea BankBank bez zakłóceń realizuje standardowo wszelkie operacje, a klienci są obsługiwani na bieżąco – poinformował p. o. prezes tej instytucji, Jerzy Pruski w rozmowie z ISBnews. Jak wyjaśnił, tocząca się w mediach afera w żaden sposób nie wpływa na działalność banku.

– Z punktu widzenia klientów niezwykle ważne jest, by odróżnić dwie sfery – pierwsza dotyczy czysto medialnych informacji, które zdominowały debatę publiczną. Bank w tej debacie nie uczestniczy i nie ma ona związku ani źródeł w jego bieżącym funkcjonowaniu. Druga to codzienna działalność banku – to, co robimy, to wykonywanie standardowych operacji – podkreślił Pruski, cytowany przez agencję ISBnews.

P. o. prezes zaznaczył, że klienci powinni czuć się spokojni jeśli chodzi o ich depozyty, a gwarantem bezpieczeństwa powinien być ostatni komunikat Komitetu Stabilności Finansowej.

db32f4t

– Najważniejszy punkt tego komunikatu to gwarantowanie depozytów przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Kwota 100 tys. euro to bardzo wysoka kwota. Wskazać należy, że taka sama kwota gwarantowana jest dla klientów banków w Polsce i w Niemczech, gdzie zarobki są znacznie wyższe. To są mechanizmy, które zawsze działają – powiedział Pruski.

Jak twierdzi, instytucje tworzące Komitet Stabilności Finansowej strzegą bezpieczeństwa i nie dopuszczą do tego, by środki klientów były narażone na ryzyko.

- System jest stabilny, a instrumenty wystarczające – zaznaczył.

Przypomnijmy, że Komitet Stabilności Finansowej poinformował, że Narodowy Bank Polski (NBP) zadeklarował gotowość natychmiastowego uruchomienia wsparcia płynnościowego w celu zapewnienia obsługi zobowiązań wobec klientów Getin Noble Banku i Idea Banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db32f4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db32f4t