Trwa ładowanie...

Ikea chce produkować części zamienne do mebli. Ma być bardziej eko

Szwedzki gigant planuje wprowadzić do oferty zamienne części, takie jak nogi do sof czy podłokietniki. W ten sposób chce ułatwić naprawy swoich mebli i poprawić wizerunek w kontekście dbania o środowisko.

Share
Ikea chce produkować części zamienne do mebli
Ikea chce produkować części zamienne do mebli Źródło: Pixabay
d4mnyp8

O planach powiedziała Financial Timesowi Lena Pripp-Kovac, która odpowiada w Ikei za zrównoważony rozwój. Na razie są one na wczesnym etapie i nie wiadomo, kiedy taka oferta miałaby zostać wprowadzona.

Wiadomo natomiast, że w ten sposób sieć chce przedłużyć "długość życia" swoich mebli i powalczyć z opiniami, że sprzedaje dobra jednorazowego użytku, które klienci relatywnie szybko zastępują nowymi.

d4mnyp8

Ikea ocenia, że wprowadzenie części zamiennych nie wpłynie w znaczący sposób na jej sprzedaż.

Burmistrz Karpacza apeluje: pozwólcie nam pracować, pomoc jest iluzoryczna

To nie pierwszy w ostatnim czasie ruch Ikei w kierunku bardziej ekologicznego podejścia do biznesu. Jak pisaliśmy w grudniu, po 70 latach firma rezygnuje z jego wydawania. Przesądziła zmiana przyzwyczajeń konsumenckich.

Ruch klientów przeniósł się do sieci, więc nie ma sensu wydawać ogromnych pieniędzy na drukowanie i kolportaż katalogu.

d4mnyp8

Niezmienne pozostaje to, że zakupy w Ikei cieszą się ogromną popularnością. Dowodem choćby pierwszy dzień po zniesieniu obostrzeń w listopadzie ubiegłego roku. 28 listopada ludzie od rana dosłownie rzucili się na zakupy w szwedzkiej sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mnyp8

Podziel się opinią

Share
d4mnyp8
d4mnyp8