Trwa ładowanie...
ikea

Ikea wycofuje produkty dla dzieci. Jest ryzyko zadławienia

Ikea wycofuje z rynku produkt dla dzieci. Chodzi o śliniaki dziecięce Matvra w dwóch kolorach. Sieć apeluje o zaprzestanie używania wskazanych produktów i skontaktowanie się ze sklepem w celu zwrotu pieniędzy. Produkt zostaje wycofany ze względu na ryzyko zadławienia.

Share
 Ikea wycofuje produkty dla dzieci. Jest ryzyko zadławienia
Źródło: Wikimedia Commons CC0
d4aahe8

Ikea informuje na swojej stronie o wycofaniu z rynku śliniaków dziecięcych Matvra sprzedawanych w zestawie 2 sztuk w opakowaniu w kolorach niebieskim i czerwonym.

Powodem takiej decyzji jest ryzyko zadławienia. Jak podała Ikea, "zatrzask na śliniaku Matrva może odpaść, powodując ryzyko zadławienia".

d4aahe8

- Zwróciliśmy uwagę na fakt, że istnieje ryzyko oderwania zatrzasku, jeżeli dziecko zbyt mocno za niego pociągnie – powiedziała Emelie Knoester, Business Area Manager w IKEA of Sweden.

"Śliniaki o tej samej nazwie, Matrva, sprzedawane w zestawie 2 sztuk w opakowaniu ze wzorem w owoce/warzywa, w kolorach zielony/żółty, są bezpieczne ze względu na inny projekt tych produktów i wykorzystanie innych materiałów do ich wykonania" - podano czytamy w komunikacie.

IKEA
Źródło: IKEA, Fot: IKEA

Wadliwe produkty można zwrócić w najbliższym sklepie Ikea, gdzie klienci otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu lub inny podobny produkt. Dowód zakupu (paragon) nie jest konieczny, by otrzymać zwrot. Więcej informacji można uzyskać na stronie ikea.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00.

d4aahe8

Podziel się opinią

Share
d4aahe8
d4aahe8