Trwa ładowanie...
praca w polsce
26-08-2015 14:51

Imigranci w Polsce. Nasze firmy bez uprzedzeń przy zatrudnianiu obcokrajowców

Znakomita większość polskich przedsiębiorców deklaruje, że nie ma uprzedzeń przy zatrudnieniu imigrantów - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Work Service.

Imigranci w Polsce. Nasze firmy bez uprzedzeń przy zatrudnianiu obcokrajowcówŹródło: WP.PL, fot: Wojciech Stróżyk / Reporter
d3oqvui
d3oqvui

2/3 polskich pracodawców składa takie deklaracje. Dotyczy to odmienności pod względem religijnym, rasowym czy etnicznym.

74 procent przedsiębiorców wskazuje, że cudzoziemcy mają zbliżone do Polaków oczekiwania finansowe, a są przy tym sumienni, posiadają międzynarodowe doświadczenie i biegle posługują się językami obcymi.

Z badania płyną wnioski, że 12 proc. firm w Polsce planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy zatrudnić obcokrajowców. Spośród firm, które deklarują chęć zaoferowania pracy obcokrajowcom 23 proc. stanowią duże przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 249 pracowników. Najczęściej są to pracodawcy z branży usługowej, produkcji czy handlu.

Regionem najbardziej otwartym na zatrudnienie imigrantów jest Polska północno-zachodnia, południowo-zachodnia i centralna. Zdecydowanie najmniej otwarte na zagranicznych pracowników są przedsiębiorstwa z regionu wschodniego.

d3oqvui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oqvui