Trwa ładowanie...
d1wt1jg

Impel oczekuje w '13 podobnych rdr wyników przy wyższych przychodach

29.08. Warszawa (PAP) - Impel spodziewa się, że w tym roku wypracuje podobne wyniki jak w roku 2012, a przychody grupy wzrosną. Spółka prowadzi rozmowy akwizycyjne i może na...

Share
d1wt1jg

29.08. Warszawa (PAP) - Impel spodziewa się, że w tym roku wypracuje podobne wyniki jak w roku 2012, a przychody grupy wzrosną. Spółka prowadzi rozmowy akwizycyjne i może na przełomie III i IV kwartału zamknąć jakąś transakcję - poinformowali przedstawiciele Impela. Impel Safety powinien zadebiutować na GPW w I kwartale 2014 r.

"Po dwóch pierwszych kwartałach widzimy, że rok układa się pod względem wyników podobnie jak poprzedni. Spodziewamy się, że wyniki w 2013 r. będą podobne rdr przy wyższych przychodach" - poinformował podczas konferencji Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impela.

Pytany o oczekiwaną dynamikę wzrostu przychodów w całym roku, prezes Grzegorz Dzik odpowiedział: "Widać, że dynamika przychodów ma tendencję rosnącą i powinna ulec poprawie w kolejnych kwartałach".

W I półroczu przychody ze sprzedaży wzrosły rdr o ok. 8 proc.

d1wt1jg

Na pytanie, czy wobec tego w całym roku przychody spółki mogą wzrosnąć dwucyfrowo, prezes odpowiedział: "Dynamika może zbliżyć się do granicy takiego wzrostu".

W czerwcowym wywiadzie dla PAP, Dzik informował, że Impel w 2013 roku liczy na minimum 10 proc. wzrostu przychodów ze sprzedaży.

Prezes przyznał, że rok 2013 r. jest krytyczny, zarówno ze względu na trudną sytuację rynkową, jak również na wewnętrzną restrukturyzację grupy.

"O ile w 2014 roku nie pojawią się jakieś negatywne czynniki zewnętrzne, to na pewno będzie on dla nas lepszy" - dodał.

d1wt1jg

Przedstawiciele spółki przyznali, że Impel prowadzi rozmowy o akwizycjach nowych podmiotów.

"Na przełomie III i IV kwartału powinna zakończyć się co najmniej jedna transakcja" - podała Danuta Czajka, wiceprezes Impela.

W 2012 roku grupa Impel wypracowała 1.451,71 mln zł przychodów ze sprzedaży, 40,45 mln zł zysku operacyjnego oraz 28,16 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej.

W czwartek Impel poinformował, że uzgodnił plan podziału spółki, polegający na wydzieleniu działalności w obszarze usług bezpieczeństwa (wykonywanej obecnie w ramach Zakładu Ochrona) oraz przeniesieniu jej w całości na spółkę Impel Safety, w której Impel posiada obecnie 100 proc. akcji.

Obecni akcjonariusze Impela staną się akcjonariuszami Impel Safety w ten sposób, że za każdą jedną posiadaną akcję spółki otrzymają jedną nowoemitowaną akcję Impel Safety.

Planowane jest również wprowadzenie Impel Safety na rynek regulowany warszawskiej giełdy.

"I kwartał 2014 r. powinien być tym terminem kiedy nowa spółka mogłaby być upubliczniona" - skomentowała Czajka. (PAP)

jow/ asa/

d1wt1jg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wt1jg
d1wt1jg