Trwa ładowanie...
d2jytr1
d2jytr1

Impexmetal chce w '11 przeznaczyć na inwestycje 30-40 mln zł wobec 28 mln zł w '10

28.02. Warszawa (PAP) - Impexmetal planuje wydać na inwestycje w tym roku 30-40 mln zł, wobec 28 mln zł w roku ubiegłym - poinformował na konferencji Piotr Szeliga, prezes spółki....
Share
d2jytr1

28.02. Warszawa (PAP) - Impexmetal planuje wydać na inwestycje w tym roku 30-40 mln zł, wobec 28 mln zł w roku ubiegłym - poinformował na konferencji Piotr Szeliga, prezes spółki. Dodał, że spółka chce w 2011 r. zwiększyć sprzedaż i zmniejszyć zadłużenie. W kolejnych latach Impexmetal zamierza zrealizować program inwestycyjny w hucie aluminium w Koninie, o wartości 400-500 mln zł.

"W zeszłym roku zainwestowaliśmy 28 mln zł, w tym roku nie będzie istotnej zmiany. Zainwestujemy 30-40 mln zł" - powiedział Szeliga.

Dodał, że przy pomocy tych środków będą rozwijane m.in. moce przetwórcze w Baterpolu. Na ten cel może zostać przeznaczonych kilkanaście mln zł.

d2jytr1

W planach są też większe inwestycje w hucie aluminium "Konin". Miałyby one doprowadzić do podwojenia mocy produkcyjnych. Wartość tego programu wynosiłaby 400-500 mln zł, jednak na pewno nie zostanie on rozpoczęty w tym roku.

"Byłby to program rozłożony w czasie, nie ma jeszcze jednak ostatecznej decyzji, czy będziemy go realizować w tej formule. Czekamy na opinię rady nadzorczej. Myślę, że najdalej w marcu-kwietniu definitywnie powiemy, czy program ma szansę być realizowany w takiej formie, czy będzie modyfikowany" - powiedział Szeliga.

Prezes poinformował, że nie byłoby problemu z finansowaniem dużego programu inwestycyjnego w Koninie. Spółka liczy na fundusze unijne, zainwestowałaby też własne środki oraz kredyty. Nie ma planów emisji akcji.

Grupa Impexmetalu miała w zeszłym roku 76,9 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 107,5 mln zł zysku operacyjnego i 2,42 mld przychodów.

d2jytr1

"Myślę, że w 2011 roku jesteśmy w stanie ten wynik sprzedażowy poprawić" - powiedział prezes.

Zadłużenie netto spółki na koniec grudnia wyniosło 334 mln zł. Prezes poinformował, że w tym roku może ono dalej spadać.

Szeliga nie poinformował, jak będzie wyglądała rekomendacja zarządu dotycząca podziały zeszłorocznego zysku netto.

"Rekomendację zamieścimy w sprawozdaniu rocznym, natomiast z punktu widzenia Boryszewa, byłby to zapewne pożądany kierunek. Boryszew realizuje dużo przejęć, ma kilka podmiotów na celowniku, mógłby mądrze spożytkować te pieniądze" - powiedział.

Jednostkowy zysk netto Impexmetalu w zeszłym roku wyniósł blisko 45 mln zł.

"Nie wypłacaliśmy dotąd w formie dywidendy całego zysku netto, ale nawet gdybyśmy zdecydowali się przeznaczyć na nią 45 mln zł nie wpłynęłoby to negatywnie na kondycję grupy" - powiedział Szeliga. (PAP)

morb/ jow/ jtt/

d2jytr1

Podziel się opinią

Share
d2jytr1
d2jytr1