Trwa ładowanie...
d1onwkp

Indeks mobilności Randstad wyniósł w XI 109 pkt, wzrósł wobec VIII o 4 pkt

09.01. Warszawa (PAP) - Indeks mobilności, badający prawdopodobieństwo zmiany pracodawcy w ciągu 6 miesięcy, wyniósł w listopadowym badaniu 109 pkt, czyli wzrósł wobec sierpnia o 4...

d1onwkp
d1onwkp

09.01. Warszawa (PAP) - Indeks mobilności, badający prawdopodobieństwo zmiany pracodawcy w ciągu 6 miesięcy, wyniósł w listopadowym badaniu 109 pkt, czyli wzrósł wobec sierpnia o 4 pkt - wynika z badania agencji Randstad. Z badania wynika także, że 59 proc. pracowników spodziewa się w 2012 r. wzrostu wynagrodzeń.

"Ponowny wzrost odnotował indeks mobilności Polaków, który wyniósł 109 punktów (wobec 105 pkt w sierpniu oraz 108 w maju 2011 r.). Wciąż daleko mu jednak do wyniku z lutego 2011 roku, kiedy to czynnik ten osiągnął wartość 117 punktów" - napisano w badaniu.

"Sytuacji na rynku pracy daleko do komfortowej. Wzrost indeksu mobilności, czy nawet utrzymanie się wskaźnika na dotychczasowym poziomie jest dobrym i ciekawym znakiem (...). Mamy do czynienia z próbą stabilizowania się sytuacji (...). Być może powodem jest (...) zmiana nastawienia samych badanych-kandydatów, którzy zaczęli sięgać po inne formy zatrudnienia i stali się bardziej otwarci na propozycje oraz uwarunkowania oferowane przez rynek" - dodano.

Indeks mobilności odzwierciedla przewidywania pracowników co do prawdopodobieństwa zatrudnienia u innego pracodawcy w kolejnych 6 miesiącach. Punktem startowym dla obliczeń indeksu jest agregacja odpowiedzi wszystkich respondentów badania w jego pierwszej edycji międzynarodowej (marzec 2010 r.), stanowiąca wyjściowy poziom 100 punktów.

Z badania wynika, że 59 proc. Polaków wierzy, że w 2012 r. ich świadczenia pracownicze wzrosną. 30 proc. uważa natomiast, że poziom ich wynagrodzeń nie wzrośnie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24 października - 14 listopada 2011 r., a próba w Polsce wyniosła 405 respondentów. (PAP)

nik/ asa/

d1onwkp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1onwkp