Trwa ładowanie...
d4e6wqy

Informacja zespołu ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej (komunikat)

07.11. Warszawa - Zespół ds. wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 roku pod...

d4e6wqy

07.11. Warszawa - Zespół ds. wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem informuje:

Służby polskie i rosyjskie ze sobą współpracowały w celu rozdzielenia uroczystości w Katyniu i aby zmarginalizować wizytę pana prezydenta stwierdził w "Kropce nad i" Adam Hofman. Na pytanie Moniki Olejnik, czy służby współpracowały aby zamordować prezydenta i czy ktoś podłożył bomby, które spowodowały wybuchy, rzecznik PiS stwierdził, że nie ma na to dowodów ani poszlak.

Skąd więc takie tezy, przedstawiane przez tzw. ekspertów posła A. Macierewicza, dopytywała M. Olejnik? Jak powiedział rzecznik PiS, jest to wynik ich badań i tego co zobaczyli po katastrofie na zdjęciach satelitarnych i rozłożeniu szczątków samolotu. Zaznaczył jednak, że są to badania teoretyczne.

Zdaniem Macieja Laska z zespołu ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej, tzw. eksperci Macierewicza od samego początku swojej działalności próbują badanie wypadków lotniczych zastąpić różnymi, często dziwnymi, eksperymentami. Żaden z nich nie był bowiem w Smoleńsku, nie widział miejsca katastrofy, nie badał wraku, ani kluczowych elementów do właściwego odwzorowania przebiegu lotu, jakimi są zapisy rejestratorów lotów.

d4e6wqy

Jednocześnie Maciej Lasek przypomniał, że nie ma jakichkolwiek śladów w zapisie rejestratorów lotu, takich jak skok ciśnienia różnicowego lub odgłosów wybuchu/wybuchów na zapisie rejestratora dźwięków w kabinie. Wrak samolotu Tu-154M analizowali bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku wojskowi specjaliści, (członkowie komisji Millera), którzy niejednokrotnie mieli okazję badać wypadki związane z działaniem materiałów wybuchowych. Nie mieli oni wątpliwości, że wybuchu/wybuchów nie było.

Należy zauważyć, że zmieniająca się dotychczasowa retoryka ze strony rzecznika PiS, dotycząca katastrofy Tu-154M, budzi nadzieję na zakończenie niepopartych żadnymi dowodami oskarżeń i zaprzestanie wprowadzania w błąd opinii publicznej co do przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Cała rozmowa z rzecznikiem PIS: http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/hofman-dwie-kadencje-po-dwa-tysiace-aferek-i-afer,369486.html#autoplay

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4e6wqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e6wqy