Trwa ładowanie...
d2ikmk8

Informacja zespołu ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej (komunikat)

26.09. Warszawa - Zespół ds. wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 roku pod...

d2ikmk8

26.09. Warszawa - Zespół ds. wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem informuje:

W związku z ciągle pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi udziału m.in. polskich przedstawicieli w badaniu katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, kwalifikacji zespołu Macieja Laska oraz kompetencji współpracowników zespołu parlamentarnego informujemy:

  1. Na miejscu katastrofy od 10 kwietnia 2010 roku było 18 ekspertów ze składu komisji Jerzego Millera, reprezentujący różne dziedziny, w tym między innymi: specjaliści z zakresu ruchu lotniczego, meteorologii, medycyny lotniczej, wyszkolenia, techniki lotniczej.
  1. Komisja Jerzego Millera składała się z 34 ekspertów z różnych dziedzin związanych z lotnictwem.
  1. Prace komisji Jerzego Millera opierały się głównie na niepodważalnym, zweryfikowanym i uzupełniającym się materiale dowodowym w postaci zapisów rejestratorów lotu, w tym polskiego rejestratora, który mógł być odczytany tylko przez polskich specjalistów w kraju.
  1. Nie negujemy dorobku naukowego współpracowników zespołu parlamentarnego w dziedzinach w których się specjalizują, nie są oni jednak ekspertami zajmującymi się naukowo czy zawodowo badaniem wypadków lotniczych.
  1. Zespół parlamentarny nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swoich hipotez o zamachu w Smoleńsku.
  1. Zespół dr. Macieja Laska składa się ze specjalistów od lat zawodowo zajmujących się badaniem wypadków lotniczych. Wszystkie osoby wchodzące w skład zespołu były członkami komisji Jerzego Millera.
d2ikmk8

Maciej Lasek - przewodniczący zespołu, specjalizuje się wyszkoleniu lotniczym i eksploatacji statków powietrznych. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 2002 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych w Wojskowej Akademii Technicznej w zakresie dynamiki lotu. Jest pilotem samolotowym i szybowcowym z uprawnieniami instruktora oraz pilota doświadczalnego I klasy. Ukończył kursy badania dużych katastrof lotniczych oraz zarządzania badaniem takich wypadków prowadzonych przez ośrodki w USA i Singapurze.

Edward Łojek - specjalizuje się w lotnictwie komunikacyjnym, przepisach dotyczących wykonywania operacji lotniczych, planowanie operacji lotniczych, radiokomunikacji. Ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej w specjalności telekomunikacja.

Agata Kaczyńska - prawnik, specjalizuje się w prawie lotniczym, w szczególności dotyczącym badań zdarzeń lotniczych, od wielu lat czynnie uczestniczy w procesach legislacyjnych z tego zakresu, zarówno w obszarze prawa krajowego, jak i projektach UE. W komisji cywilnej zajmuje się analizami zagadnień prawnych oraz sprawami organizacyjnymi. Jest dodatkowo specjalistą w obszarze wypadków w lotnictwie ogólnym.

Piotr Lipiec - specjalizuje się w odczytach i analizach pokładowych rejestratorów lotu i rejestratory rozmów, wyposażeniu pokładowym i eksploatacji lotniczej. Ukończył kierunek Lotnicze Systemy Sterownia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

d2ikmk8

Wiesław Jedynak - specjalizuje się w lotnictwie komunikacyjnym i ogólnym, wyszkoleniu lotniczym i współpracy w załogach wieloosobowych. Absolwent Akademii Obrony Narodowej, w specjalności zarządzanie organizacjami lotniczymi. Pilot liniowy, instruktor lotniczy, egzaminator Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Ukończył kurs badania wypadków lotniczych prowadzony przez Southern California Safety Institute.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2ikmk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ikmk8