Trwa ładowanie...
d1ok4a8

ING Bank Śląski nie wyklucza, że z emisją obligacji może wyjść jeszcze w '12

07.11. Warszawa (PAP) - ING Bank Śląski nie wyklucza, że z emisją obligacji może wyjść jeszcze w 2012 roku, uzależnia to jednak od sytuacji na rynku - poinformowała Małgorzata...
Share
d1ok4a8

07.11. Warszawa (PAP) - ING Bank Śląski nie wyklucza, że z emisją obligacji może wyjść jeszcze w 2012 roku, uzależnia to jednak od sytuacji na rynku - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

"Nie wykluczamy, że wyjdziemy na rynek jeszcze w tym roku, ale może to być też w przyszłym. Zobaczymy, jakie będą warunki" - powiedziała Kołakowska.

"Chcemy się przymierzyć z pierwszą emisją w ciągu najbliższych 6 miesięcy" - dodała.

d1ok4a8

ING BSK poinformował w środę, że zamierza w ciągu sześciu miesięcy wyemitować obligacje w kwocie około 1 mld zł w ramach programu emisji o wartości 5 mld zł.

Pierwsza emisja będzie emisją zamkniętą, skierowaną do wybranych inwestorów.

We wtorek zarząd banku zaakceptował szczegółowe warunki programu emisji własnych dłużnych papierów wartościowych o wartości 5 mld zł o zapadalności do 10 lat

Bank podał w środę, że jego marża odsetkowa netto po trzech kwartałach 2012 roku wynosi 2,95 proc.

d1ok4a8

"Raczej nie zakładamy, że marża będzie rosła" - powiedziała Kołakowska.

Poinformowała, że pozytywny wpływ na marżę będzie miał wzrost udziału portfela kredytów gotówkowych. ING BSK w okresie trzech kwartałów udzielił tych pożyczek za 890 mln zł. Saldo tych kredytów na koniec III kwartału wynosiło 1,7 mld zł, czyli wzrosło 13 proc. rok do roku.

"Zwiększyliśmy ofertę kredytów gotówkowych, mamy wzrost sprzedaży prawie 30 proc. rok do roku. W znakomitej większości są to kredyty dla naszych klientów" - powiedziała Kołakowska.

Koszty ryzyka po III kwartałach wynosi 77 pb, a w samym III kwartale 71 pb. Przedstawiciele banku poinformowali, że koszty te są w trendzie oczekiwanych na koniec 2012 roku kosztów na poziomie około 80 pb.

Prezes poinformowała, że bank kontynuuje proces modernizacji placówek i obecnie 100 z 432 oddziałów funkcjonuje już w nowym standardzie. (PAP)

seb/ ana/

d1ok4a8

Podziel się opinią

Share
d1ok4a8
d1ok4a8