ING BSK ma list intencyjny z NN CEH ws. zbycia 20% ING PTE za ok. 242 mln zł

Warszawa, 07.05.2014 (ISBnews) - ING Bank Śląski zawarł z ING Continental Europe Holdings B.V. (NN CEH) niewiążącą umowę w formie listu intencyjnego dotyczącą sprzedaży...

Warszawa, 07.05.2014 (ISBnews) - ING Bank Śląski zawarł z ING Continental Europe Holdings B.V. (NN CEH) niewiążącą umowę w formie listu intencyjnego dotyczącą sprzedaży posiadanego przez bank pakietu 20% akcji ING Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego (ING PTE) na rzecz NN CEH, który obecnie posiada 80% akcji ING PTE, podała instytucja. Umowa ma być zawarta w IV kwartale, a jej wstępna cena sprzedaży ustalona została na ok. 242 mln zł.

"Strony planują zawarcie wiążącej umowy sprzedaży akcji, na zasadach rynkowych, w IV kwartale 2014 r. Zakładając, że transakcja ta dojdzie do skutku, jej realizacja będzie wymagała uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego, wstępna cena sprzedaży została określona na około 242 mln zł i odpowiada niezależnej wycenie tego pakietu akcji.

"Cena ta zostanie skorygowana o wartość dywidendy wypłaconej przez ING PTE za 2013 r. i 2014 r., rzeczywisty odsetek członków funduszu, którzy zadeklarują kontynuację przekazywania części składki emerytalnej do ING OFE (wskaźnik utrzymania klientów) według stanu na koniec 2014 r. oraz o wynik finansowy za 2014 r. Tak określona cena będzie dodatkowo potwierdzona niezależną opinią o godziwości wyceny (tzw. fairness opinion)" – czytamy dalej.

List intencyjny przewiduje ponadto możliwość dalszej korekty ceny w przypadku wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnoszącego się do reformy funduszy emerytalnych lub wprowadzenia zmian w ustawodawstwie dotyczącym otwartych funduszy emerytalnych, które mogą powstać w konsekwencji powyższego wyroku lub w związku z wniesionymi do Trybunału skargami, lub otrzymania przez ING PTE jakichkolwiek kwot na podstawie decyzji lub wyroku właściwego organu bądź zawartej ugody w związku z wyrokiem Trybunału lub zmianą ustawodawstwa. W takim przypadku strony przewidują ponowne sporządzenie fairness opinion.

ING PTE zarządza Otwartym Funduszem Emerytalnym ING (ING OFE) oraz Dobrowolnym Funduszem Emerytalnym (ING DFE).

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)