Trwa ładowanie...
d39efcg

ING BSK o możliwości zakupu Raiffeisena: Stawiamy na wzrost organiczny

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - ING Bank Śląski obserwuje polski rynek bankowy, na którym zachodzą procesy konsolidacyjne, ale nadal bardzo mocno stawia na rozwój organiczny, poinformowała prezes Małgorzata Kołakowska.

Share
d39efcg

"Analizujemy, jak rynek się kształtuje, jak się zmienia, ale podstawą naszego rozwoju jest wzrost organiczny i tę strategię konsekwentnie realizujemy" - powiedziała Kołakowska, zapytana o zainteresowanie banku akwizycją Raiffeisen Polbanku.

"Bardzo mocno postawiliśmy na wzrost organiczny i udaje nam się go realizować skutecznie, o czym świadczy zarówno wzrost wolumenów, jak i wyników" - podkreśliła.

Wczoraj Raiffeisen Bank International (RBI) poinformował, że postanowił - w ramach planów na kolejne trzy lata - sprzedać swoje polskie operacje. Jak uzasadniał, udział w konsolidacji rynku wymagałby znacznych dodatkowych środków finansowych, zaś synergie z siecią RBI są ograniczone.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

(ISBnews)

d39efcg

Podziel się opinią

Share
d39efcg
d39efcg