Trwa ładowanie...
d273i5w
26-02-2016 17:40

ING i PKO BP ograniczyły Kopeksowi dostęp do limitów kredytowych

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - Kopex otrzymał z ING Banku Śląskiego i PKO Banku Polskiego pisma zawiadamiające o naruszeniu umów i zablokowaniu dostępu do limitów kredytowych, podała spółka.

d273i5w
d273i5w

Kopex otrzymał "Pismo z ING Bank Śląski S.A. datowane na dzień 25.02.2016 r. informujące o wystąpieniu przypadku naruszenia zawartej umowy kredytowej, polegającego na niewykonaniu zobowiązania dotyczącego obowiązku utrzymywania wskaźnika IBD/EBITDA na określonym poziomie, wskutek czego ING Bank Śląski S.A.: odmawia dokonania uruchomienia wszystkich z udostępnionych produktów w ramach dostępnego limitu kredytowego, odmawia realizacji złożonych, a nie zrealizowanych zleceń oraz odmawia realizacji nowych zleceń, obniża w całości ze skutkiem natychmiastowym kwotę dostępnego limitu kredytowego" - czytamy w komunikacie.

W piśmie od PKO BP bank także stwierdza niewykonanie zobowiązania do utrzymania poziomu wskaźnika długu netto do EBITDA. W związku z tym bank ograniczył kwotę postawionego do dyspozycji spółki limitu do kwoty jego aktualnego wykorzystania i tymczasowo wstrzymał możliwość dalszego wykorzystywania udostępnionych na podstawie umowy limitów, deklarując czasowe niepodejmowanie dalszych działań dotyczących ograniczeń co do wysokości i dostępności limitu. Jednocześnie wyraził warunkową deklarację nie podejmowania działań związanych z wypowiedzeniem umowy i działań windykacyjnych.

Kopex poinformował wczoraj, że na koniec 2015 r. wskaźnik długu netto do EBITDA grupy wynosił 6,8x, natomiast w kowenantach umów kredytowych zapisano wskaźnik 3x. Zarząd spółki wyraził zamiar obniżenia wskaźnika do 3,4-2,6x na koniec tego roku oraz zamiar prowadzenia rozmów z bankami na temat zmiany poziomu wskaźnika zapisanego w kowenantach.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie.

(ISBnews)

d273i5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d273i5w