Trwa ładowanie...
dn5qc98
15-09-2015 10:58

InPost chce wypłacać dywidendę na poziomie min. 50% rocznego zysku netto

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - Polityka dywidendowa InPostu zakłada wypłatę dywidendy na poziomie co najmniej 50% rocznego zysku, poinformował wiceprezes Marcin Pulchny. Zarząd chce wypłacić dywidendę już z zysku za 2015 r.

dn5qc98
dn5qc98

"Chcemy dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Będziemy rekomendować wypłatę dywidendy na poziomie minimum 50% osiąganych wyników netto. Po I półroczu 2015 mamy bardzo niskie zadłużenie, nasz dług netto jest pozytywny. Spółka generuje pozytywne wyniki finansowe" - powiedział Pulchny podczas prezentacji prospektu.

Zarząd oczekuje, że wypłatę dywidendy będzie mogła rozpocząć począwszy od zysku netto osiągniętego za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2015 roku

"Dywidendę chcemy wypłacić z zysku za 2015 rok" - powiedział też Pulchny.

Dodał, że politykę dywidendową InPostu będzie wspierał Integer.pl, który po ofercie pozostanie głównym akcjonariuszem spółki.

dn5qc98

Spółka podała, że rekomendacje ws. dywidendy będą na bieżąco dostosowane do aktualnej sytuacji ekonomicznej spółki, wyników finansowych, zakresu planowanych inwestycji i planów akwizycyjnych oraz otoczenia rynkowego.

Pierwotna oferta publiczna InPostu, obejmująca akcje sprzedawane przez Integer.pl Inwestycje stanowiące 40% kapitału, z możliwością zwiększenia oferty do 50% minus 1 akcja InPostu, zaczyna się dziś od book-buildingu, podano w opublikowanym prospekcie. Cena maksymalna ma zostać opublikowana także jeszcze dzisiaj. Debiut na GPW planowany jest około 9 października.

Jak podano w prospekcie, "środki ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój sieci paczkomatów przez grupę kapitałową Integer.pl.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

dn5qc98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5qc98