Trwa ładowanie...

Inspektor nadzoru budowlanego ze Zgorzelca podejrzany o łapownictwo

Jeleniogórski sąd na wniosek prokuratury okręgowej zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla powiatowego inspektora nadzoru budowlanego ze Zgorzelca (woj. dolnośląskie), który jest podejrzany o przyjęcie łapówki. Śledczy apelują do mieszkańców o współpracę w tej sprawie.

Inspektor nadzoru budowlanego ze Zgorzelca podejrzany o łapownictwoŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d3sjdhu
d3sjdhu

Jak powiedział zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze Marcin Zarówny, inspektorowi Tomaszowi K. postawiono zarzut przyjęcia 15 tys. zł w zamian "za przymknięcie oka na samowolę budowlaną".

Sąd rozpatrywał wniosek prokuratury w czwartek do późnych godzin wieczornych. Prokurator podkreślił, że podejrzewany odmówił składania wyjaśnień zarówno w prokuraturze, jak i podczas aresztowego posiedzenia sądu.

- W trakcie przeszukania i analizy dokumentów z innych postępowań i decyzji, które wydawał inspektor Tomasz K., natknęliśmy się na materiały, które wymagają zweryfikowania, czy nie doszło do złamania prawa także w innych przypadkach. Dlatego też apelujemy do mieszkańców powiatu, by sami zgłaszali się z informacjami do organów ścigania w związku z tymi sprawami - dodał Zarówny.

Prokurator powołał się przy tym na art. 229 paragraf 6 kk, który przewiduje, że nie podlega karze sprawca wręczenia korzyści, jeżeli zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Za zarzucony czyn podejrzanemu inspektorowi Tomaszowi K. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

d3sjdhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjdhu