Trwa ładowanie...
d45g1nq
23-12-2016 08:20

Integracja Famuru i Kopeksu potrwa co najmniej do końca 2017 r.

Warszawa, 23.12.2016 (ISBnews) - Famur zakłada, że rozpoczęte właśnie prace nad projektem integracji Grupy Famur i Grupy Kopex powinny się zakończyć w I kwartale 2017 r., a sama integracja, według obecnych szacunków, będzie przebiegać przynajmniej do końca 2017 r., podał Famur. 

d45g1nq

"Zarząd Famur S.A informuje o rozpoczęciu prac nad procesem integracji Grupy Famur i Grupy Kopex. Zgodnie z planami emitenta, prace nad projektem integracji powinny się zakończyć w pierwszym kwartale 2017 r. Obecne szacunki wskazują, że proces integracji będzie przebiegał przynajmniej do końca 2017 r." - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia właściciel TDJ - większościowego akcjonariusza obu spółek - Tomasz Domogała poinformował ISBnews, że TDJ chce opracować optymalny model integracji Famuru i Kopeksu oraz plan dalszego funkcjonowania nowego podmiotu w I kw. 2017 r. Celem grupy jest, by do końca przyszłego roku doszło do faktycznego połączenia potencjałów obu firm.

Na początku grudnia TDJ sfinalizował umowę inwestycyjną z Krzysztofem Jędrzejewskim, na podstawie której przejął pośrednią kontrolę nad Kopeksem.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1,09 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d45g1nq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45g1nq