Trwa ładowanie...
d1iycd1

Inteligentny zegarek i nowy MacBook od Apple

Inteligentny zegarek oraz zupełnie nowy model komputera MacBook zaprezentował w poniedziałek Apple na konferencji w San Francisco. Apple Watch pozwala odbierać rozmowy telefoniczne i czyta e-maile.

Share
d1iycd1

Firma zaprezentowała trzy wersje pierwszego inteligentnego zegarka. Apple Watch będący uzupełnieniem iPhone'a, można będzie kupić już od 349 dolarów i od 10 tys. dolarów za limitowaną edycję. Ma on pracować przez 18 godzin na jednym ładowaniu. Zegarek będzie dostępny w USA od 24 kwietnia. Pokazano także zupełnie nowy model MacBooka wyposażony w jedno uniwersalne złącze, ekran Retina i ultra-energooszczędny procesor.

Tim Cook, CEO Apple, zaprezentował nowe możliwości zegarka Apple: urządzenie umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika oraz sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu. Zaprojektowano także osobną aplikację odgrywającą rolę indywidualnego trenera, która monitorując aktywność użytkownika, pozwala na dobór odpowiednich ćwiczeń i diety. Apple Watch obsługuje płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. W listopadzie Apple udostępniło środowisko deweloperskie WatchKit, od tego czasu napisano kilka tysięcy aplikacji, m.in. klienta WeeChat, linii lotniczych, sieci hotelarskich czy przewoźnika Uber.

Nowy MacBook jest cieńszy o 13,1 milimetra (24 procent) w porównaniu z modelem MacBook Air. Komputer posiada 12-calowy wyświetlacz Retina wysokiej rozdzielczości. Zbudowany jest w oparciu o nową architekturę Unibody, co pozwoliło usunąć wiatraki zmniejszyć płytę główną o 67 procent i powiększyć powierzchnię przeznaczoną na baterię o 35 procent. Urządzenie wyposażono w procesor Intel Core M o taktowaniu od 1.3 do 2.9, 8 GB RAM, 256 SSD oraz jedno uniwersalne gniazdo, odpowiadające za komunikację oraz zasilanie komputera - USB-C. Wyposażono go w udoskonaloną klawiaturę z lepiej reagującymi na nacisk klawiszami oraz z touchpadem rozpoznającym siłę nacisku palca. Posiada on interfejs Wi-Fi w standardzie A/C oraz Bluetooth w wersji 4.0. Komputer dostępny będzie w kolorach odpowiadających malowaniu iPhone'ów - srebrnym, szarym i złotym. Za najtańszy model będzie trzeba zapłacić 1299 dolarów. (PAP)

łm/ abr/

d1iycd1

Podziel się opinią

Share
d1iycd1
d1iycd1