Trwa ładowanie...

Inwestycje w Warszawie mogą być zagrożone

Zanim ruszy budowa metra, musi się zakończyć 106 miejskich inwestycji w jej sąsiedztwie. Dla wielu z nich nie ma jeszcze nawet projektów. "Jeszcze latem cały ten misterny plan się może posypać" - usłyszało nieoficjalnie "Życie Warszawy".

Inwestycje w Warszawie mogą być zagrożoneŹródło: Materiały inwestora
d34155o
d34155o

W październiku ma ruszyć budowa siedmiu stacji drugiej linii metra wzdłuż Prostej, Świętokrzyskiej i Targowej. Ratusz stworzył listę inwestycji kolidujących z objazdami. Muszą skończyć się najpóźniej w październiku. - Każdy z inwestorów dostał warunki brzegowe: do kiedy musi wyrobić się ze swoimi robotami - mówi gazecie rzecznik koordynatora remontów Tomasz Kunert. - Jeśli komuś nie uda się wystartować przed drugą linią, nie będzie przebacz. Przełożymy jego budowę na "po metrze" czyli dopiero na 2014 rok - dodaje.

Kluczowe inwestycje spoczywają na barkach Tramwajów Warszawskich, które utknęły w papierologii. Co z zapowiadaną na Euro 2012 modernizację torów tramwajowych wzdłuż Targowej i al. Zielenieckiej? Kończy się zima, a tramwajarze nawet nie mają gotowego projektu. Prace ruszą najwcześniej latem. Ile uda się zrobić do października? - docieka "Życie Warszawy" w obszernej publikacji.

d34155o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34155o