Trwa ładowanie...
dfkqhr9
29-01-2016 13:01

Jackiewicz: W najbliższym czasie nastąpią zmiany w radzie nadzorczej PKO BP

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Walne zgromadzenie PKO Banku Polskiego w najbliższym czasie dokona zmian w radzie nadzorczej banku, poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Share
dfkqhr9

Zdaniem ministra, ostatnia decyzja banku o podwyżkach opłat i prowizji mogła mieć charakter rutynowy, jednak sposób komunikowania się zarządu banku z klientami i akcjonariuszami "pozostawia wiele do życzenia".

"Z tego powodu wyciągniemy stosowne wnioski, w najbliższym czasie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy i nastąpią zmiany w radzie nadzorczej - takie, które sprawią, że będzie większa wrażliwość ze strony rady nadzorczej na decyzje zarządu" - powiedział Jackiewicz podczas konferencji prasowej.

Wskazał także, że ewentualne decyzje w sprawie zarządu PKO BP będą należały do rady nadzorczej.

PKO BP tłumaczył, że obecne zmiany w taryfie prowizji i opłat są procesem rutynowym w działalności każdego banku. Służą dostosowaniu świadczonych usług do preferencji klientów i aktualnej sytuacji rynkowej.

dfkqhr9

PKO Bank Polski obsługuje 8,8 mln klientów indywidulanych. Bank tłumaczył, że wprowadzane zmiany w niewielkim stopniu dotyczą podstawowej oferty kierowanej obecnie do klientów: najpopularniejszych kont osobistych i kart debetowych oraz kredytów hipotecznych i pożyczek gotówkowych. W rezultacie obejmą one około 20% klientów indywidualnych.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

dfkqhr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfkqhr9
dfkqhr9