Trwa ładowanie...
d2dlzg0
09-02-2016 14:15

Jagiełło: PKO BP nie dokonał żadnej zmiany marż kredytowych (krótka4)

PKO BP nie dokonał żadnej zmiany marż kredytowych. Od 2010 r. wielkość prowizji i opłat pobieranych przez bank na jednego klienta zmniejsza się - mówił prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji finansów.

d2dlzg0
d2dlzg0

W posiedzeniu komisji uczestniczą prezesi m.in. PKO BP, mBanku, Deutsche Banku, BOŚ, BPH i Alior Banku. Cel posiedzenia to zapoznanie się z informacją KNF, UOKiK oraz przedstawicieli banków na temat podwyżek marż, prowizji i innych opłat, do których doszło ostatnio, lub które są zapowiadane w najbliższym czasie.

"Jeśli mówimy o marżach kredytowych, PKO BP nie dokonał żadnej zmiany marż kredytowych. () Marże, w takim ważnym produkcie, jakim jest kredyt hipoteczny naszego banku, są albo najniższe w kategorii konkurencyjnych banków, albo jedne z najniższych" - wskazał. Podał jednocześnie, że PKO BP udziela co czwartego kredytu hipotecznego w Polsce.

Zaznaczył, że jego bank od kilku lat co roku dokonuje zmian w tabeli opłat i prowizji. Podkreślił zarazem, że od 2010 r. sumaryczna wielkość prowizji i opłat pobieranych przez bank - przy zwiększającej się liczbie klientów - spada, co oznacza, że wielkość prowizji i opłaty na klienta jest coraz mniejsza.

d2dlzg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dlzg0