Jak pracuje się w LOTOSIE? Kogo teraz szuka firma?
Nie tylko pracowników z doświadczeniem, ale też absolwentów przyjmuje do pracy Grupa Kapitałowa LOTOS. Jedną z cyklicznie ogłaszanych rekrutacji jest praca na stanowisku aparatowego, którego głównym zadaniem jest m.in. dbanie o wysoką jakość przebiegu procesu przerobu ropy naftowej.
Nie tylko pracowników z doświadczeniem, ale też absolwentów przyjmuje do pracy Grupa Kapitałowa LOTOS. Jedną z cyklicznie ogłaszanych rekrutacji jest praca na stanowisku aparatowego, którego głównym zadaniem jest m.in. dbanie o wysoką jakość przebiegu procesu przerobu ropy naftowej. Kogo jeszcze potrzebuje spółka, w której pracuje obecnie 4983 osób i czy proponuje dogodne warunki zatrudnienia?
Osoby, które przychodzą do pracy do LOTOSU otrzymują początkowo 7- miesięczną umowę o pracę. Następnie, po obustronnych ustaleniach, pracodawca oferuje umowę dwuletnią. Po tym okresie pracownik podpisuje umowę na czas nieokreślony. Jak przyznają przedstawiciele firmy, zatrudnieni mogą skorzystać z programów adaptacyjnych, które pozwalają na szybkie poznanie firmy i łatwiejsze w niej funkcjonowanie.
- Dbamy o podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników zapewniając im możliwość udziału w szkoleniach oraz programach rozwojowych w ramach Akademii LOTOS. Dofinansowujemy naukę języka angielskiego i naukę na studiach wyższych. Oferujemy szeroką gamę szkoleń wewnętrznych. Stwarzamy szanse awansu poziomego i pionowego, poprzez możliwość udziału w wewnętrznych procesach rekrutacyjnych. Rekrutacje wewnętrzne prowadzimy według jasno określonych i obiektywnych zasad – powiedziała Joanna Tyszka, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi z Grupy LOTOS.
A zarobki? Przedsiębiorstwo wdrożyło system wynagrodzeń zapewniający płacę adekwatną do zajmowanego stanowiska i zakresu zadań. Ale to nie wszystko. Pracownicy otrzymują też premię roczną uzależnioną od wyniku finansowego całej grupy kapitałowej. Z kolei osoby, które zrealizują wyznaczone im indywidualne cele mają szansę na kwartalną nagrodę motywacyjną. Najbardziej zaangażowani i wyróżniający się pracownicy są docenieni finansowo nagrodami przyznawanymi przez dyrektora generalnego.
Pracownicy mogą też liczyć na świadczenia socjalne (ubezpieczenie grupowe z funduszem inwestycyjnym, opieka medyczna, dofinansowanie do wczasów pracowników i wypoczynku ich dzieci). Osoby pracujące w tej spółce otrzymują też rabat przy tankowaniu na firmowych stacjach paliw.
Kto może liczyć na pracę? Aktualne ogłoszenia dostępne są na stronie internetowej przedsiębiorstwa, w zakładce kariera – oferty pracy. Spółka poszukuje kandydatów m.in. do pionu finansowego, wydobywczego, administracji oraz pracowników technicznych. Z kolei osoba myśląca o pracy jako aparatowy powinna mieć wykształcenie średnie techniczne, musi być zaangażowana i otwarta na naukę nowych zagadnień związanych z przerobem ropy naftowej i funkcjonowaniem instalacji produkcyjnych. Ci, którzy spełniają wymagania pracodawcy, powinni wypełnić formularz aplikacyjny, który jest zawsze dołączany do ofert pracy.
- Otrzymane zgłoszenia są wnikliwie analizowane, skupiamy się głównie na sprawdzeniu czy kandydat spełnienia podstawowe wymagania formalne niezbędne do pełnienia przyszłych obowiązków. Zaproszenie na spotkanie jest wstępem do kolejnego etapu, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna. Na tym etapie sprawdzamy informacje zawarte w dokumentach aplikacyjnych, wiedzę teoretyczną i praktyczną z danego obszaru oraz poznajemy bliżej kandydata. Trzeci etap jest indywidualny i ściśle związany ze stanowiskiem, na które poszukujemy pracownika. Dotyczy on w szczególności stanowisk specjalistycznych oraz kierowniczych. Kandydaci, którzy odbyli spotkania, zawsze otrzymują odpowiedź zwrotną – dodaje Joanna Tyszka.
Przykładowe oferty pracy:
ekspert w biurze poszukiwania i rozpoznawania złóż,
pracownik techniczny/ślusarz,
specjalista - główny spawalnik,
inżynier w dziale planowania i nadzoru remontów mechanicznych,
specjalista w biurze zagospodarowania złoża – administrator projektu,
specjalista ds. geofizyki wiertniczej, specjalista ds. kontrolingu.