Trwa ładowanie...
Moje finanse

Jaki rachunek bankowy będzie najlepszy dla młodego przedsiębiorcy?

Obsługa klienta, mobilny dostęp, atrakcyjne pakiety a przede wszystkim koszty utrzymania - to najważniejsze kwestie, jakimi kierują się właściciele początkujących firm przy wyborze konta.
Share
Jaki rachunek bankowy będzie najlepszy dla młodego przedsiębiorcy?
Źródło: Thinkstockphotos
d1iy225

Przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki w biznesie jest entuzjastycznie nastawiony do swojej działalności i marzy o wielkiej karierze. Koszty uruchomienia firmy wiążą się ze sporymi wydatkami, dlatego niezwykle ważne, szczególnie w pierwszej fazie aktywności, są oszczędności. Warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę kont bankowych i kierować się kwestiami ekonomicznymi już na starcie.

Darmowe założenie i utrzymanie konta

Po pierwsze, nie można dać się zwieść obietnicom i dokładnie przestudiować regulamin i podpisywaną umowę. Ważne jest, aby uruchomienie rachunku oraz jego zachowanie nie było dodatkowym obciążeniem. Obecnie większość banków oferuje darmowe założenie i utrzymanie konta. Wykonywanie przelewów jest jednoznaczne z prowadzeniem działalności, dlatego powinny być darmowe, podobnie jak opłacanie składek i podatków. Banki obecnie korzystają z przesyłania kodów jednorazowych przy pomocy SMS-a. Niektóre placówki pobierają opłatę za ten sposób autoryzacji, na co warto zwrócić uwagę. Wypłacanie oraz wpłacanie gotówki w oddziale również powinno być bezpłatne. Warto zwrócić uwagę na darmowe korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą, co jest domeną niewielu banków, a może nieść ze sobą oszczędności na większą skalę. Zlecenia stałe i polecenie zapłaty wymagają miesięcznej opłaty. Ceny za tego typu operacje wahają się od 3 do 6zł. Jednak możliwość ich użycie jest ekonomiczna w przypadku robienia comiesięcznych opłat na te
same rachunki bankowe. Można uniknąć też opłaty za kartę bankomatową. Wystarczy zapłacić nią kilka razy w miesiącu określoną kwotę.

d1iy225

Obsługa klienta

Po drugie, nieuniknione są niekiedy sytuacje kryzysowe, dlatego ważna jest szybka i rzeczowa interwencja ze strony banku. Dzięki infolinii można chociażby zablokować zgubioną czy skradzioną kartą. Dobry bank powinien posiadać również wirtualnego konsultanta lub możliwość kontaktu drogą mailową. Niektóre z oddziałów oferują potwierdzenie zrealizowanych transakcji SMS-em, przez komunikator lub drogą e-mailową. To warta uwagi opcja, która tylko niekiedy wymaga dodatkowej opłaty, a daje pewność dokonania zamierzonej wymiany gotówki na większą skalę.. Przy wyborze konta ważna jest możliwość uzyskania debetu. Banki oferują możliwość korzystania z dodatkowej gotówki nawet do 500 000 zł.

Bonusy, dodatki, gratisy

Jeśli już decydujemy się na konto, warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje. Istnieje, między innymi, możliwość oszczędności nadwyżki pieniędzy na lokacie, z oprocentowaniem nawet do 5%. Ponadto można liczyć na liczne rabaty, np. na usługi księgowe on-line czy ubezpieczenia dla przedsiębiorstw.

Materiał powstał przy współudziale Idea Banku.

d1iy225

Podziel się opinią

Share
d1iy225
d1iy225