Trwa ładowanie...

Jakie telewizory Polacy kupują najchętniej

Polacy nadal mają bzika na punkcie telewizorów. I chociaż sprzęt potaniał, to w ubiegłym roku znów wydaliśmy więcej pieniędzy niż w poprzednich latach. Konkurencji nie ma Samsung - podaje "Rzeczpospolita".

Jakie telewizory Polacy kupują najchętniejŹródło: Jupiterimages
d3efdhr

Polacy nadal mają bzika na punkcie telewizorów. I chociaż sprzęt potaniał, to w ubiegłym roku znów wydaliśmy więcej pieniędzy niż w poprzednich latach - podaje "Rzeczpospolita".

Wyniki sprzedaży pokazują, że co raz większą popularnością cieszą się u nas telewizory obsługujące technologię 3D. Prognozy wskazują, że w tym roku ich sprzedaż sięgnie miliona sztuk, co będzie stanowić wzrost do poprzedniego roku o 80 proc.

Sam koncern Samsung szacuje tegoroczny udział w ogólnej sprzedaży telewizorów 3D na poziomie 30-35 proc. Szczególnie popularny powinien być sprzęt wyposażony w technologię Smart, która umożliwia obsługę aplikacji internetowych. W 2012 r. wzrost sprzedaży wyniósł 140 proc.

d3efdhr

Rośnie zainteresowanie telewizorami o dużej przekątnej ekranów. Kilka lat temu najpopularniejsze były odbiorniki 32-calowe, teraz na potęgę kupujemy 40-, a nawet 55-calowe. Powód? O wiele niższe ceny niż przed rokiem czy dwoma laty. Wynika to z tego, że cały czas pojawiają się nowe technologie, dzięki temu starsze modele można kupić taniej.

Bezdyskusyjnym liderem jest Samsung, który sprzedaje w Polsce co drugi odbiornik. Wzrost sprzedaży potwierdzają Sony i Panasonic.

Nie bez wpływu na rosnącą sprzedaż jest proces cyfryzacji i przechodzenia z sygnału analogowego na cyfrowy. Wiele osób, które mają telewizory starego typu, często zamiast zaopatrzyć się w dekoder, kupuje nowy model, wyposażony od razu w technologię umożliwiającą odbiór naziemnej telewizji cyfrowej .

d3efdhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efdhr