Trwa ładowanie...

Jesienią i zimą rośnie liczba włamań

Długie weekendy, które coraz częściej Polacy spędzają na wyjazdach, to czas, kiedy rośnie liczba włamań do mieszkań i domów. Ubezpieczyciele rekompensują już nie tylko straty finansowe związane z włamaniem, lecz także - dzięki pakietom assistance - ułatwiają naprawienie szkód.

Jesienią i zimą rośnie liczba włamańŹródło: WP.PL, fot: Izabela Trzaska
d194jkg
d194jkg

W przypadku dużych zniszczeń pomagają zapewnić lokal zastępczy, transport lub przechowanie cennych ruchomości, usługi szklarza, ślusarza, a nawet architekta do pomocy przy remoncie mieszkania.

Z danych policji wynika, że w Polsce co 15 minut dochodzi do kradzieży z włamaniem. Liczba tego typu przestępstw znacząco wzrasta jesienią i zimą, gdy wcześnie robi się ciemno. Także okres wakacji, świąt i długich weekendów zwiększa aktywność złodziei. Policyjne śledztwa pokazują, że zazwyczaj złodzieje od dłuższego czasu obserwują daną nieruchomość. Starają się poznać zachowania i zwyczaje lokatorów i wykorzystują ich nieobecność lub brak czujności.

Osoby mieszkające na parterze, pierwszym piętrze lub w domku jednorodzinnym powinny rozważyć zakup zabezpieczeń antywłamaniowych na drzwi i okna. Kluczy nie powinno się pozostawiać w przewidywalnych miejscach, takich jak wycieraczka, framuga drzwi czy doniczka.

– Nie należy afiszować się majątkiem, jaki posiadamy w domu, i żyć w zgodzie z sąsiadami, bo to sąsiad jest naszym najlepszym przyjacielem, jeżeli chodzi o czujność i pomoc w razie włamania. Czasami bywa bardziej skuteczny niż najlepsze technologie antywłamaniowe – podkreśla Małgorzata Morańska z Europ Assistance Polska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

d194jkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d194jkg