Trwa ładowanie...
d339xj0

JP Morgan spodziewa się 20 proc. wzrostu zysków polskiego sektora bankowego

22.06. Warszawa (PAP) - Analitycy JP Morgan, w raporcie z 21 czerwca, oceniają, że polski sektor bankowy nie odczuwa jak dotąd problemów z zadłużeniem państw Unii Europejskiej....
Share
d339xj0

22.06. Warszawa (PAP) - Analitycy JP Morgan, w raporcie z 21 czerwca, oceniają, że polski sektor bankowy nie odczuwa jak dotąd problemów z zadłużeniem państw Unii Europejskiej. Spodziewają się 20 proc. wzrostu zysków polskich banków.

"Suma bilansowa sektora pozostaje stabilna, spodziewać się można 20 proc. wzrostu zysków, a także wyższej dywidendy w 2010 roku, jeśli chodzi o Pekao i Handlowy" - napisano w raporcie JP Morgan.

Analitycy zwrócili uwagę, że zmienność kursu franka szwajcarskiego może być ciągle czynnikiem ryzyka dla niektórych średnich banków, a wskaźnik kredytów niepracujących (NPL) dla hipotek w CHF powinien być mniejszy niż 1-2 proc.

d339xj0

Podkreślili, że część z banków (Pekao, Millennium, Handlowy) praktycznie w ogóle nie oferuje kredytów hipotecznych w obcej walucie.

Zdaniem JP Morgan perspektywy wzrostu dla polskiego sektora bankowego na lata 2010-11 się poprawiają. Oczekują, że w tym roku akcja kredytowa wzrośnie jednocyfrowo, poniżej 5 proc., a w 2011 roku o 6-8 proc.

"Generalnie będzie trudno, by marża odsetkowa netto (NIM) była wyższa" - uważają analitycy, dodając, że podwyżki stóp są mało prawdopodobne, a przeszacowanie portfela kredytów korporacyjnych zostało w dużej mierze zakończone. (PAP)

pel/ jtt/

d339xj0

Podziel się opinią

Share
d339xj0
d339xj0