Trwa ładowanie...
dz46gnu
01-07-2016 08:32

JSW przedłużyła umowę o współpracy z obligatariuszami do 29 lipca br.

Warszawa, 01.07.2016 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU), Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń na Życie (PZU Życie), Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) i PKO Bankiem Polskim (PKO BP) aneks do umowy o dalszej współpracy przedłużający termin zawarcia umowy restrukturyzacyjne do 29 lipca br., podała spółka.

Share
dz46gnu

"Zgodnie z postanowieniami aneksu, do 29 lipca 2016 roku przedłużony został okres na uzgodnienie przez JSW oraz obligatariuszy warunków restrukturyzacji i zawarcie umowy restrukturyzacyjnej, a także ustalony został harmonogram czynności, które mają zostać podjęte przez JSW w związku z procesem restrukturyzacji w okresie do zawarcia umowy restrukturyzacyjnej" - czytamy w komunikacie.

Obligatariusze wyrazili również zgodę na usunięcie skutków istniejących naruszeń umowy o dalszej współpracy, co w konsekwencji oznacza, że wszelkie naruszenia jej postanowień, do których doszło przed dniem zawarcia aneksu nie dają obligatariuszom prawa do rozwiązania lub odstąpienia od umowy o dalszej współpracy, podano także.

Obligatariusze posiadają obligacje wyemitowane przez JSW na podstawie programu emisji ustanowionego umową programu emisji z 30 lipca 2014 roku.

W połowie ub.r. JSW zawarła z PKO BP, BGK, ING BŚK oraz PZU FIZAN BIS 1 umowy programu emisji obligacji na kwotę 700 mln zł i 163,75 mln USD. Jak podawano wówczas, celem emisji obligacji było pozyskanie środków na sfinansowanie nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu górniczego Kopalnia Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice".

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

dz46gnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz46gnu
dz46gnu