Trwa ładowanie...
d2htgyf

Kalata zadowolona ze zmian wokół ZUS

Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalta wyraziła zadowolenie z utworzenia międzyresortowego zespołu do spraw ubezpieczeń społecznych nadzorującego ZUS. Od jutra bezpośredni nadzór nad ZUS-em przejmie wicepremier Ludwik Dorn.
Share
d2htgyf

Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalta wyraziła zadowolenie z utworzenia międzyresortowego zespołu do spraw ubezpieczeń społecznych nadzorującego ZUS. Od jutra bezpośredni nadzór nad ZUS przejmie wicepremier Ludwik Dorn.

Minister Kalata zapewniła, że zmiany organizacyjne w nadzorze nad ZUS nie spowodują żadnych konsekwencji dla ubezpieczonych. Minister podkreśliła, że jej współpraca z Kancelarią Premiera jest bardzo dobra i dlatego cieszy się, że powstał zespół do spraw ubezpieczeń społecznych. Zaznaczyła, że dzięki temu będzie jej łatwiej przedstawiać swoje poglądy i uzyskiwać dla nich akceptację. Pytana czy nadal chce, by emerytury z otwartych funduszy emerytalnych wypłacał ZUS, minister Kalata stwierdziła, że taki sposób wypłaty świadczeń będzie najtańszy i najkorzystniejszy dla ubezpieczonych.

Anna Kalata ujawniła też, że ukończono już prace nad założeniami dotyczącymi emerytur pomostowych. Projekt ustawy w tej sprawie ma być gotowy w kwietniu.

d2htgyf

Podziel się opinią

Share
d2htgyf
d2htgyf